Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Az önce geleneksel Ramazan Ayı 16:00-17:00 uykumdan uyandım, hatta bugün yağmurunda etkisiyle serin havada biraz fazla kaçırmışım  ::) Diyeceğim şudur ki motor kapalıyken ve araç park halindeyken tıkırtı mıkırtı yok, insan mışıl mışıl uyuyor vallahi  011zaa

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
Az önce geleneksel Ramazan Ayı 16:00-17:00 uykumdan uyandım, hatta bugün yağmurunda etkisiyle serin havada biraz fazla kaçırmışım   ::) Diyeceğim şudur ki motor kapalıyken ve araç park halindeyken tıkırtı mıkırtı yok, insan mışıl mışıl uyuyor vallahi  011zaa

011zaa forumdaki uyur yazarlar  011zaa

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=149.msg42989#msg42989 date=1313075994]
Az önce geleneksel Ramazan Ayı 16:00-17:00 uykumdan uyandım, hatta bugün yağmurunda etkisiyle serin havada biraz fazla kaçırmışım   ::) Diyeceğim şudur ki motor kapalıyken ve araç park halindeyken tıkırtı mıkırtı yok, insan mışıl mışıl uyuyor vallahi  011zaa

011zaa forumdaki uyur yazarlar  011zaa
[/quote]
Napalım bizim piyasada Eylülden sonra açılıyor işler, şimdi sinek avlıyoruz, birde oruç olunca, birde araba astra olunca  :-\ insanın gidip yatması için bütün şartlar oluşuyor  ;D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Napalım bizim piyasada Eylülden sonra açılıyor işler, şimdi sinek avlıyoruz, birde oruç olunca, birde araba astra olunca  :-\ insanın gidip yatması için bütün şartlar oluşuyor  ;D

Bizim piyasa da eylülde açılıyor (eylülde inşşat yasağı kalkıyor) bu yüzden (bkz: ileti saati) Astra gibi bir yol makinam ve bolca vaktim varken gece gezip gündüz uyuyorum bazen  005hihih

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

sn pasa dotum, bu tıkırtılar, özellikle araç belirli bir saatin üzerinde park ettigi zaman(genellikle çok sıcak veya soğuğa maruz kaldığğnda) ilk kullandığımda çok ses geliyor... bu sabah da arka bagajdan ses geliyordu, malum havalar birden sogudu... sıcak soguk degisimi çok etkiliyor....

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=149.msg42989#msg42989 date=1313075994]

sn pasa dotum, bu tıkırtılar, özellikle araç belirli bir saatin üzerinde park ettigi zaman(genellikle çok sıcak veya soğuğa maruz kaldığğnda) ilk kullandığımda çok ses geliyor... bu sabah da arka bagajdan ses geliyordu, malum havalar birden sogudu... sıcak soguk degisimi çok etkiliyor....
[/quote]
Buna dikkat edicem  045thumbsup

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

türk_187 haklı valla aracım 6000 e yaklaştı forumda bahsedilen seslerin nerdeyse hepsi oluşmaya başladı
rüzgar sesi,emniyet kemeri zırıltıları koltuk gıcırdamaları yay sesi
bu seslerden en çok debriyaj yayı sesine takmış durumdayım şu ara
aracın bazen 2-3 gün yattığı oluyo kapalı garajda ilk çalıştırdığımda bariz tın diye ses geliyo debriyaj yayından
15000 i bekliyimmi yoksa gösteriyim servise kararsız kaldım

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

debriyaj telinin sesi aracınıza herhangi bir zarar vermez ancak sinirleriniz için aynı şeyi söyleyemem. Bende sonra götürürüm dedim ama maşallah ayağımın altında telli çalgı hissi uyandırmaya başladı. servise götürdüm hallettiler.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses bende de çıkıyor arada, ama birşey olmaz diyip kullanıyorum. Anlayacağınız tipik Türk mantığı, bir şey olmaz deriz, olana kadar kullanırız, ama umarım olmaz tabi :)

ugur596

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen arkadaşlar bende de tın tın debraja bastıkça ben burdayım die:D bende servise götrmedim sorun çıkartmaz insllah olmadık yerde bırakmasın bizi yolda:S