Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

kulagı temızlerken bence bıraz pıs bıraksınlar kı bırden çok fazla sesle karsılasıp soka gırmeyın ama yazı bomba olmus  :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımdaki tıkırtılara verebileceğim en bariz örnek y.bilgisayarı ekranı ile ön kaliperlerden gelen sesler; bugün üşenmeyip sonunda (!) bilgisayar ekranının çerçevesine pamuk yerleştirdim sesten eser kalmadı.

Şimdi ciddi bir parazit ses kaynağı olarak kaliper sesi kaldı, onun içinde hergün önünden geçtiğim servise gitmeliyim.

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burak usta kim nerede söyleyin hemen uğrayayım:)

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Aracımdaki tıkırtılara verebileceğim en bariz örnek y.bilgisayarı ekranı ile ön kaliperlerden gelen sesler; bugün üşenmeyip sonunda (!) bilgisayar ekranının çerçevesine pamuk yerleştirdim sesten eser kalmadı.

Şimdi ciddi bir parazit ses kaynağı olarak kaliper sesi kaldı, onun içinde hergün önünden geçtiğim servise gitmeliyim.

Ben hem ön hem de arka kaliperleri değiştirdim iki gün önce. Oralardan gelen sesler bariz bir şekilde azaldı.

İki gün önce Kordon'daki parke yolda giderken arka kapılardan oldukça fazla ses geldiğini, arkadaşım kapı tutacaklarını eliyle tutunca sesin azaldığını farketmiştim. O yüzden bugün de, arka kapı tutacaklarının vidalarını sıktırdım, kapıları da yağlamışlar ayrıca. Daha sonra tekrar Kordon'a aynı yola gittim(bahane bu ya), sol kapı tamamen düzelmiş, sağ kapıdan da aşırı hızlarda (ki, bilenler bilir, Kordon'un o parke yolunda fazla sürat yapınca aracın her tarafı oynar :)) çok hafif bir ses geliyor. Vesselam o seslerin artık kesildiğini söyleyebilirim.

Kulak meselesine gelince... Hastaneden çıkıp ta aracı çalıştırdığımda bir irkildim zaten. Meğer, duymadığım için radyonun sesini ne kadar da açmışım :)

CotYorA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demircic link' Alıntı:
[quote author=Tolga KARACA link=topic=1888.msg40275#msg40275 date=1310770241]

Ben hem ön hem de arka kaliperleri değiştirdim iki gün önce. Oralardan gelen sesler bariz bir şekilde azaldı.

İki gün önce Kordon'daki parke yolda giderken arka kapılardan oldukça fazla ses geldiğini, arkadaşım kapı tutacaklarını eliyle tutunca sesin azaldığını farketmiştim. O yüzden bugün de, arka kapı tutacaklarının vidalarını sıktırdım, kapıları da yağlamışlar ayrıca. Daha sonra tekrar Kordon'a aynı yola gittim(bahane bu ya), sol kapı tamamen düzelmiş, sağ kapıdan da aşırı hızlarda (ki, bilenler bilir, Kordon'un o parke yolunda fazla sürat yapınca aracın her tarafı oynar :)) çok hafif bir ses geliyor. Vesselam o seslerin artık kesildiğini söyleyebilirim.

Kulak meselesine gelince... Hastaneden çıkıp ta aracı çalıştırdığımda bir irkildim zaten. Meğer, duymadığım için radyonun sesini ne kadar da açmışım :)
[/quote]

ilk açılışta araçtaki ses sisteminin max. ses şiddetini ayarlar'dan ayarlayabilme özgürlüğümüzü hatırlatmak istedim :)

Lorenzo Von Matterhorn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
burak usta kim nerede söyleyin hemen uğrayayım:)

Merhaba benimde aracımın tavanından bir gıcırtı sesi geliyor elimle tavana dokunduğum anda kesiliyor, ve berbat izmir yollarındaki her çukura girişimde o ses beni delirtiyor, acaba izmirdeki hangi servis bana yardımcı olabilir? Mercanlara göstermeyi düşünüyorum ben ama siz Egem'e götürüyorsunuz aracınızı sanırım.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Evet kavukları bende tavsiye edebilirim. Tavan lambasının ordaki kapaktan zirilti seklinde ses geliyorsa servis hemen hallediyor.

D

drbatuhan

Bilgi Girilmemiş

NewPa1n link' Alıntı:
Evet kavukları bende tavsiye edebilirim. Tavan lambasının ordaki kapaktan zirilti seklinde ses geliyorsa servis hemen hallediyor.

aynı ses benden de geliyordu bulana kadar çok uğraştım.. tavan lambasının olduğu parçanın arka koltuklara doğru olan kısmında plastik ayrı bir parça daha var.. zırıltı ondan geliyormuş elimle yolda bastırınca kesildiğini fark ettim..
arkadaşlar hiiiiiç servise gidip zaman harcayıp sinirinizi bozmayın.. kenardan tavan döşemesine zarar vermeden ince bir aletle tornavida yada parmakla esnetip çıkartın parçayı(tırnakları var çıkartmakta sorun yok).
4 tane tırnağı var ben çift taraflı banttan parça kesip her tırnağa yapıştırdım çepeçevre ve tekrar parçayı tavana oturttum.. ne ses ne bir şey.. bu kadar basit bir çözümü varken servise uğramanıza gerek kalmaz.