Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

keremelf link' Alıntı:
selam,
aracımın sağ arka tarafından lokurtu şeklinde ses geliyor.bir iş için ankaraya gittim (aksarayda oturuyorum) ve opel opan bayine gittim.girişte kayıt yapan arkadaşa bahsettim bu sesten sesin kronik olduğunu birçok astrada olduğunu söledim.sonra usta ile baktık neyse aracı servise aldılar.ben servisten ayrıldım. geri geldiğimde kapıların ayrlarının yapıldığını ve kaliperlerin yağlandığını sölediler. ama ses hala geliyor ve çok sinir bozucu.6 aydır kullanıyorum ağız tadı ile binemedim.zaman zamnan değişik yerlerden zırıltı tıkırtı geliyo. bana ankarada bu işi çözebilecek bir servis önerebilirmisiniz.ben astraların çoğunda böyle bir ses var cevabını kabul edemiyorum.böyle bir ses varsa çözün yada üretmeyin kardeşim.

kaliperler için uzun vadeli çözüm kaliperlere burç takılması olarak geçmişti forumda
yağlama tam olarak kaliper sesini geçirmediği kanaatine varmıştık
tıkırtılar için de tıkırtı gelen yere çift taraflı bant ile ya da izolasyon ile tıkırtı kesilebilir

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alfa Romeo zamanımdan öğrendiğim bir taktiği paylaşmak isterim.

Sprey silikon denen bir şey var. Birbiriyle çalışan plastiklerin yaptığı sesler, plastik malzemenin ekleme yerlerine, kapı fitillerine (kapı ve gövde kısmına karşılıklı) bu silikondan sıkarsanız uzun süre sesler kesiliyor.

Alfa da malum plastik işçilik olarak çok iyi değildir hele deri döşeme olunca derinin de plastiğe sürttüğü noktalarda içerde resmen senfoni tadında gıcırtı olurdu bu formülle aracın içinde bir sessizlik olmaya başlamıştı adeta.

Sınıfta haşaralık yapan çocukların öğretmen gelince tıp diye susması gibi.... m34444

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:

Sprey silikon denen bir şey var. Birbiriyle çalışan plastiklerin yaptığı sesler, plastik malzemenin ekleme yerlerine, kapı fitillerine (kapı ve gövde kısmına karşılıklı) bu silikondan sıkarsanız uzun süre sesler kesiliyor.

Alfa da malum plastik işçilik olarak çok iyi değildir hele deri döşeme olunca derinin de plastiğe sürttüğü noktalarda içerde resmen senfoni tadında gıcırtı olurdu bu formülle aracın içinde bir sessizlik olmaya başlamıştı adeta.

Sınıfta haşaralık yapan çocukların öğretmen gelince tıp diye susması gibi.... m34444
Bilgilendirme icin tesekkurler
Peki önereceğiniz bi marka varmi
Würth iyi herhalde bu konuda

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:

Bizde önceden 156 vardı, alt takımının derin ve sert çukurlarda çıkardığı kırılma sesi dışında iç mekanda hiç tıkırtı çıtırtı vb olmamıştı ki aslında işçiliği çok da özenli değildi, malzemelerin tamamı yumuşak plastik/güderi ve deriydi ama.

Silikon sprey iyidir ancak bazı yumuşak malzemeleri ve döşemeleri sertleştirip dokularını bozabilir aklınızda olsun, gerçi sesin geldiği yerler gözle görülmeyen yerler ama gene de açık alandaki aksamlara bulaştırmamakta fayda var.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hatta bende şimdi konsoldaki karbon görünümlü plastik şeritlere biraz sprey yedireyim arada çıtırtı yapıyor.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Hatta bende şimdi konsoldaki karbon görünümlü plastik şeritlere biraz sprey yedireyim arada çıtırtı yapıyor.
Togi benim sanroff un acma dugmelerinin oldugu bolum bastirinca gacirdiyor
İsiklarin kapagi degil sanroof perdesini kapatinca gectigi yer

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
Togi benim sanroff un acma dugmelerinin oldugu bolum bastirinca gacirdiyor
İsiklarin kapagi degil sanroof perdesini kapatinca gectigi yer

Kapı fitillerine sıkmada istersen egsozun içine sık :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emre servis bile kapi fitiline sikiyo nedenki

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlk başta ses yok sonra büsbütün gıcırdıyor. En iyisi güzelce temizlemek.  Bazıları da çatlatıyor fitilleri tecrübeyle sabit  005hihih