Araç İçi Hava Temizleyici

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba şu sıralar araç için hava temizleyici almak istiyorum bu iki ürünü buldum aranızda bunları yada bunlardan farklı olarak kullandığı ürün varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Uv lamba olması önemli maks. 600 tl civarı bütçe ayırabilirim.

• Beğen
Tepkiler: kadyr.53

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bunların kullanım amacı nedir?neden gerek duydunuz?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bunların kullanım amacı nedir?neden gerek duydunuz?
Evlerde kullanılanla mantık aynı ortamdaki hava kalitesini yükseltmek uv lambada virüs ve bakterileri öldürüyor. uv lamba açıkta olmadığı içinde araçta güneşin bıraktığı eski etkisini bırakmıyor.

• Beğen

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evlerde kullanılanla mantık aynı ortamdaki hava kalitesini yükseltmek uv lambada virüs ve bakterileri öldürüyor. uv lamba açıkta olmadığı içinde araçta güneşin bıraktığı eski etkisini bırakmıyor.
teşekkürler bilgi için. peki 3-4 ayda bir yada yılda 2 kez klima temizleyici sprey bombalar var onlardan kullanmak aynı etikiyi yapmaz mı? ben genelde o ürünleri kullanıyorum küf ve bakterileri öldürdüğü için. hem de klimadan toz kokusu gibi kokular gelmiyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bilgi için. peki 3-4 ayda bir yada yılda 2 kez klima temizleyici sprey bombalar var onlardan kullanmak aynı etikiyi yapmaz mı? ben genelde o ürünleri kullanıyorum küf ve bakterileri öldürdüğü için. hem de klimadan toz kokusu gibi kokular gelmiyor.
Aynı etkiyi yapmaz o klima sistemindeki temizler fakat covid virüsü aracın içine sonradan girerse yada klima spreyleri virüse karşı etkisizse işe yaramazlar. Osramınki uva olduğundan orda etkisizmiş fakirde uvc lamba var virüsler içinde etkili.

Mekanlardaki dezenfektanlarda aynı şekilde her yeri dezenfekte ettiniz alkol uçtuktan sonra etkisizdir.

• Beğen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam bu temizleyiciler artık bir çok lüx araca konmaya başladı. Parfüm takılacak yerler bile var. Bence yakında D ve C segmente inecek. Küçük bebeği olanlar, büyük şehirlerde cam açamayanlar, araca sürekli kendisinden farklı kişilerle binenler ve klima sürekli açık yaşamak zorunda olanlar için bence çok ideal.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam bu temizleyiciler artık bir çok lüx araca konmaya başladı. Parfüm takılacak yerler bile var. Bence yakında D ve C segmente inecek. Küçük bebeği olanlar, büyük şehirlerde cam açamayanlar, araca sürekli kendisinden farklı kişilerle binenler ve klima sürekli açık yaşamak zorunda olanlar için bence çok ideal.
Mercedeste e sersinde kullanıyoruz orjinalini tabi onun kadar verimli olmayacağı kes ama hiç yoktanda iyidir. Uzun süre şehir içinde kulanıncada hava kalitesi düşüyor sirkilasyonu kapayıncada içeriye yanmamış benzin ve lpg kokusu doluyor.

Kredi kartının hesap kesim tarihini bekliyorum onu geçside 1 ay geç ödeyeyyim diye almadım. alınca kullanıcı olarak yorum yapıcam. Zaten 3 ayda bir karbonlu polen filtresi değişimi ve klima spreyi yapıyorum fakat bunlar anlık temizlik sağlıyor.

Şimdi aklımı kurcalayan bu cihazı corsa d içinde nereye konumlandırmak gerekir.