Araç duruyorken Yol bilgisayarı F hatası

tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de böyle bir problemim var arkadaşlar rolantide F (fault ) htası alıyorum yol bilgisayarında nedenini bilen var mı ?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de geçen sene başıma gelmişti böyle bir durum..Temas edilmiş, dış ortam sıcaklığı algılayıcısı ile ilgili bir problem olabilir..Bizim araçlarda ön tamponun alttaki havalandırma ızgrasına sabitlenen küçük bir sensör bu..Tamponu değiştirmiştim, o zaman çıkarmıştım..Sonra bir süre yol bilgisayarında dış ortam sıcaklığı kafayı yemişti...Bazen - 24 lere kadar indi bazen de söylendiği üzere sadece ''F'' harfi çıkıyordu sıcaklık göstergesinde...Sonra çıkardım temizledim ve kablolarını kontrol ettim, şu an bir sorun yok Allah a şükür..İlk şüphelnilmesi gereken sensörler olabilir ya da sensör kablolarında veri taşınmasını zora sokan kopukluklar temassızlıklar olabilir..

tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de sensörlerden şüphelendim ama tampon ısı sıcaklığı normal,rolantide sadece F hatası çok ilginç ankara'da ustalara götürdüm bilemediler ,harket edince düzeliyor F sorunu

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi şimdi şöyle bir durum var.Arkadaş nerde F hatası aldığını söylememiş.F eğer dış sıcaklık göstergesinde yanıyorsa sensör arızalı.Ama ortalama hız,anlık tüketim...vs de yazıyorsa başka bir problem...

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pardon ben msgın başını yeni okumuşum.Ama şunu söyliyeyim.Aku bağlantılarını kontrol edin.Kutup başlarına baktırın.Bu aralar benzer problemleri bende yaşıyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten f hatası araç çalışmadan 3 5 sn gösteriyor benim araba sonra düzeliyor...