Araç çalışmadan gelen ses. Yardım ..

bcrk1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba astra j 1.4 turbo aracım çalışmadan henüz kapı otomatiğini açtığımda veya anahtarı taktığımda veya içeriden radyo vs herhangi bir tuşa bastığımda 7-8 saniye boyunca ön göğüs ve direksiyon kısmından tıkırtı geliyor sonra geçiyor. Bu peoblemi yaşayan var mı aramızda ? Videosunu çektim ama atamadım buraya nasıl atılır yardım ederseniz onu da paylaşayım

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Dijital klima varsa klapelerin sesi olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: bcrk1905

bcrk1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bende vectra c var o da aynı kapıları açınca tıkır tıkır sesler geliyor göğüsten. Hatta içinde oturup kapıları kilitlediğimde ara ara gene o sesleri çıkarıyor. Bence normal havalandırma kapağını açıp kapatıyor ama astra j si olan arkadaşlar daha net bilgi verirler. Hatta astra h vardı onda da öyleydi.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam araç 2013 cosmo paket sanırım dijital klima var ama normal mi yani bu durum
mekanizma dan dır yağlanır sökülür bakılır aslında bu tarz sorunla hiç karşılaşılmaz ama ya yağlanacak lar yada kalibre olucak her ikiside çözüm oluyor

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende vectra c var o da aynı kapıları açınca tıkır tıkır sesler geliyor göğüsten. Hatta içinde oturup kapıları kilitlediğimde ara ara gene o sesleri çıkarıyor. Bence normal havalandırma kapağını açıp kapatıyor ama astra j si olan arkadaşlar daha net bilgi verirler. Hatta astra h vardı onda da öyleydi.

evet üstadım dijital klima olanlarda iklim özelliği varsa ara ara dışarıdan hava kanalını ve orta göğüs ten yönlendirmeyi ara ara açıp kapatıyor bu sadece dijital olanlarda bu şekilde buda sanırım hava kalitesi ile ilgili

bcrk1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İç sirküle motorundan olabilirmiş. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı nedir bu iç sirküle motoru

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Normal bir durum benim cosmo aracimda da var. Muhtemelen havalandırma sistemi yapıyor diye düşünüyorum.

• Beğen

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam gayet normal sıkıntı yok. Maalesef bizim araçlarımızın bu kalipe ses olayı var.