Araç boyama

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3-5 aydır komple (dış) boya fiyatlarını araştırıyorum. Fiyatlar 5.000-1.500 TL arasında oynuyor. Bu fiyatların bazılarına kapı çıtaları, yazılar, cam sökme takma, kaportacı ücretleri dahil.
Kaplama olayını birazcık araştırdım ama aklıma yatmadı. Hiç bir firmadan "kaplamayı aracın boyasına zarar vermeden kolayca sökerim" garantisini alamadım. Kendinden yapışkanlı herhangi bir malzemenin yapıştığı herhangi bir zeminde yapışkan izi bırakmamasını kim garanti eder ki? Kaplatırken, sökerken, boya üzerindeki yapışkanları temizletirken ödenen paraları üst üste koyunca çok ucuz bir işlem olmadığını düşünüyorum.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-5 aydır komple (dış) boya fiyatlarını araştırıyorum. Fiyatlar 5.000-1.500 TL arasında oynuyor. Bu fiyatların bazılarına kapı çıtaları, yazılar, cam sökme takma, kaportacı ücretleri dahil.
Kaplama olayını birazcık araştırdım ama aklıma yatmadı. Hiç bir firmadan "kaplamayı aracın boyasına zarar vermeden kolayca sökerim" garantisini alamadım. Kendinden yapışkanlı herhangi bir malzemenin yapıştığı herhangi bir zeminde yapışkan izi bırakmamasını kim garanti eder ki? Kaplatırken, sökerken, boya üzerindeki yapışkanları temizletirken ödenen paraları üst üste koyunca çok ucuz bir işlem olmadığını düşünüyorum.

Savaş abi Ankaradamısın şuan bilmiyorum ama yolun düşerse bi bak adamların işçiliğine gerçekten kaiteli iş yapıyorlar. Senin dediğin yapışkan işi folyodan folyoya işçilikten işçiliğe değişiyor birde Gmc garage ye bak garanti vereceklermi. Verirler diye düşünüyorum çünkü kapladıkları araçlar çok pahalı araçlar adam milyarlarını aceminin eline vermez herhalde.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben firmaların işçiliklerinden ve malzemelerinin kalitesinden şüphe duymuyorum. Geçenlerde Ankara'dayken araç giydirme/reklam işleriyle uğraşan bir arkadaşıma uğradım (malüm B kasanın tavan boyası yanık vaziyette. Elinde araçla aynı renk malzeme var) konuyu biraz daha deşip bilgi aldım. Boyaya zarar veriyordan kasıt kaplama malzemesinin yapışkanı boyayı bozuyor, çatlatıyor, parçalıyor, kaldırıyor anlamında değil. Uygulamanın üzerinden zaman geçsin malzemenin yapışkanı aracım kaportasına geçiyor dedi. Bu yapışkanı temizlemenin imkanı varmış (tabii bedeli karşılığında :)).

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi kaliteli folyoyu neden çıkartasın ki yıpranmadıktan, yırtılmadıktan sonra kaliteli folyodada olmaz yani sonuçta en kötü ucuz folyo kullanırsın 2 sene sonra tekrar kaplatırsın :)

halduun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracını sat, üzerine 3000tl koy, daha temiz gri renkli bir vectra b al bence