Araç Ayarları / Klima ve Hava Kalitesi / Klima Kontrol Modu

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima kontrol modu menüsüdeki (Açık - Kapalı - Sona Ayar) hangi durumda ne oluyor? kitapçıkta klimanın soğutma fonksiyonu açılabilir ve kapatılabilir diyor. Yani kapalı duruma ayarlarsak klima soğutma yapmıyor mu? öyle soğutma yapması için açık duruma ayarlamamız lazım. peki son ayar nedir? bilen biri anlatabilir mi?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç Ayarları / Klima ve Hava Kalitesi / Klima Kontrol Modu

son ayar ise aracı kapatırken klimayı hangi ayarda bıraktıysanız o ayarda başlaması için yani klimayı çalıştırdınız sadece ayaklarınıza üflemesi için o moda aldınız yol bitti aracı stop ettin sonra çalıştırınca o moddan başlar klima.yani son ayarladığın şekilde başlatmaya yarıyor.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
son ayar ise aracı kapatırken klimayı hangi ayarda bıraktıysanız o ayarda başlaması için yani klimayı çalıştırdınız sadece ayaklarınıza üflemesi için o moda aldınız yol bitti aracı stop ettin sonra çalıştırınca o moddan başlar klima.yani son ayarladığın şekilde başlatmaya yarıyor.
klima mı? havalandırma mı? tam anlamadım. bir de son ayar seçeneği olmasa, havalandırmayı aşağıya yani ayaklar yönlendirdim yani o düğmeye bastım. aracı stop ettim, tekrar çalıştırdığımda zaten ayaklar yönlendirmesi basılı olduğu için o şekilde çalışmazmıydı? bir de son ayar seçeneği klima kontrol menüsünde geçiyor yani klimayla ilgili olması lazım gibi (klima açılmadığı zaman sadece havalandırma açıldığı zaman da etken mi?)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=986.msg19951#msg19951 date=1301332867]
klima mı? havalandırma mı? tam anlamadım. bir de son ayar seçeneği olmasa, havalandırmayı aşağıya yani ayaklar yönlendirdim yani o düğmeye bastım. aracı stop ettim, tekrar çalıştırdığımda zaten ayaklar yönlendirmesi basılı olduğu için o şekilde çalışmazmıydı? bir de son ayar seçeneği klima kontrol menüsünde geçiyor yani klimayla ilgili olması lazım gibi (klima açılmadığı zaman sadece havalandırma açıldığı zaman da etken mi?)
[/quote]
klimanın ayarıyla ilgili,eğer klima kontrol menüsünden son ayar ayarlı değilse otomatik modda başlar.bu ayar fan hızınıda kapsadığı için sadece havalandırma yapsın diye fanı açıp sürüş bittiğinde stop edip sonra tekrar çalıştırırsanız son ayar modu açıksa fan ayarladığınız fan hızında tekrar çalışır.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
,eğer klima kontrol menüsünden son ayar ayarlı değilse otomatik modda başlar.
hmmm bunu bilmiyodum.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn bilenler ben bu ayarı hala anlamadım yaw? şu klima kontrol modu ayarında; açık dersek ne olur? kapalı dersek ne olur? sanırım tek anladığım son ayar, o da aracı stop ettiğimde pervane hızı, havalandırma yönlendirmesi ( ayaklara, ön cama gibi ), gibi en son hangi konumda ise aracı çalıştırdığımda aynı şekilde devam ediyor. peki ama açık veya kapalı dersem ne olur? kitapçıkta klimanın soğutma işlemini açıp kapatabilirsiniz diyor ama bugün denedim kapalı yaptım ayarı sonra autoda çalıştırdım soğutma yaptı gene klima. bilen biri ayrıntılı anlatabilirse çok sevinecem.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
sn bilenler ben bu ayarı hala anlamadım yaw? şu klima kontrol modu ayarında; açık dersek ne olur? kapalı dersek ne olur? sanırım tek anladığım son ayar, o da aracı stop ettiğimde pervane hızı, havalandırma yönlendirmesi ( ayaklara, ön cama gibi ), gibi en son hangi konumda ise aracı çalıştırdığımda aynı şekilde devam ediyor. peki ama açık veya kapalı dersem ne olur? kitapçıkta klimanın soğutma işlemini açıp kapatabilirsiniz diyor ama bugün denedim kapalı yaptım ayarı sonra autoda çalıştırdım soğutma yaptı gene klima. bilen biri ayrıntılı anlatabilirse çok sevinecem.

Anladığım kadarıyla;
Açık konumda bırakırsanız, araç her çalıştırdığınızda klima otomatik açılacaktır. tahminen otomatik modda açılır. Tecrübeyle denemek lazım.
Kapalıda ise tam tersi, araç çalıştığında klima kapalı durumda olacak kendimiz çalıştırmamız gerekecektir.
Son Ayarda ise, klimayı en son hangi durumda bıraktıysak o şekilde aracı yeniden çalıştırdığımızda çalışacak.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eyupuzger link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=986.msg21489#msg21489 date=1301683119]

Anladığım kadarıyla;
Açık konumda bırakırsanız, araç her çalıştırdığınızda klima otomatik açılacaktır. tahminen otomatik modda açılır. Tecrübeyle denemek lazım.
Kapalıda ise tam tersi, araç çalıştığında klima kapalı durumda olacak kendimiz çalıştırmamız gerekecektir.
Son Ayarda ise, klimayı en son hangi durumda bıraktıysak o şekilde aracı yeniden çalıştırdığımızda çalışacak.
[/quote]
sonradan tesadüfen çözdüm ben olayı ama aradan zaman geçtiği için yazmayı unutmuşum. açık durumda iken, sıcaklık ayarını en düşüğe getirdiniz diyelim ve havalandırmayı açtınız ( fanı ), dışardan gelen hava ile ayarladığınız sıcaklığa düşeremiyorsa klimayı devreye sokuyor. kapalı durumda iken bunu yaparsanız. sadece fan çalışıyor, klimayı açmıyor. dolayısıyla ayarladığınız sıcaklığa inemiyor.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klimanın açık olması ayrıca + yakıt tüketimi olduğunuda unutmayalım...

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çağlar 52 link' Alıntı:
Klimanın açık olması ayrıca + yakıt tüketimi olduğunuda unutmayalım...
evet o yüzden ben ayrı kapalı konuma getirdim. gerek duyarsam ben açarım klimayı :)