Araç alım satım hakkında..!

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlarım,abilerim size genel olarak bir soru yöneltmek istiyorum.Yakın zamanda araç aldım bu cuma günü teslim alıp noterden üstüme geçireceğim.Acaba Noter masrafı,sigorta ve ruhsat işlemleri ; kısacası aracı üzerime almam bana ne kadara mal olur ortalama olarak.Yazabilir misiniz?

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm dün bende bir araç aldım abime 2001 palio 70 tl noter masrafı tuttu plaka değişmedi 220-300 arası sigorta tutuyor bilgine. hayırlı olsun

anulmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
plaka değişecek ise 135 tl civarı geriye sigorta vs kalıyor sanırım

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah kazasız belasız binmek nasib etsin.

arkadaşlar doğru söylemiş. ben 15 gün önce aldım aracımı 75,5 tl notere ödedim, 288 tl sigortası tuttu. ankarada isen sigorta konusunda yardımcı olabilirim.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle. Alım satım 75 tl. Sigorta ise şehire göre 200 300 arası.Biz 280 tl vermiştik sigorta için.Plakayıda değiştirecekseniz alım satımla beraber 135 tl masrafı var bilginize..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar doğru söylemiş. ben 15 gün önce aldım aracımı 75,5 tl notere ödedim, 288 tl sigortası tuttu. ankarada isen sigorta konusunda yardımcı olabilirim.

Amin hocam teşekkür ettim.Size de hayırlı olsun.
Noter masrafı evet aynı yalnız sigorta pahalı geldi biraz.Aracı Ankara'dan aldım.Ankara'da sigorta fiyatları 288 tl civarı mı?

slm dün bende bir araç aldım abime 2001 palio 70 tl noter masrafı tuttu plaka değişmedi 220-300 arası sigorta tutuyor bilgine. hayırlı olsun

2009 model araca da mı o kadar fiyat veriyorlar?

+1000 , yasadıgın sehire ve yaşına görede sıgorta fıyatında oynamalar olur

Tabi o kadar bilgi sahibiyim yalnız Ankara'da bu kadar pahalı mı dogrusu sasırdım.Ben 2005 astra h kasa 45 binde 5 ay önce 140 tl sigorta parası verdim ustelık 4 taksite???

plaka değişecek ise 135 tl civarı geriye sigorta vs kalıyor sanırım

Ankara'dan aldım.Plaka aynı kalacak.Sigorta+noter+emniyet işlemleri...

Aynen öyle. Alım satım 75 tl. Sigorta ise şehire göre 200 300 arası.Biz 280 tl vermiştik sigorta için.Plakayıda değiştirecekseniz alım satımla beraber 135 tl masrafı var bilginize..

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ankara'dan aldım 6 yıl yaşadım seviyorum Ankara'yı... yardımlarınızı beklerım hocam neden olmasın! =)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Noter masrafi arkadaslarinda belirttigi gibi 75 tl civarında, noterden cikip araca trafik sigortasi duzenletirsen, oradan da emniyete gidip ruhsatini alabilirsin.Yani Bursada düzen böyle, ama farklı illerde farklı uygulama (özellikle emniyette randevu uygulması) olabilir.Sigorta poliçe tutarıda aracın ve ruhsat sahibinin detay bilgilerine göre degişiyor.

Aracınız Hayırlı Olsun, güle kullanın kazasız belasız

kadirizm2010

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara İstanbul İzmir gibi büyük şehirlerde sigorta fiyatı yüksek risk grubu olduğundan farklılık gösterebiliyor arkadaşlarında bahsettiği gibi araç sahibinin yaşına göre değişebilir ayrıca sizin 140 tl ye yaptırdığınız sigorta yenileme mi ilk alım satımda yapılanmı benim aracımın sigortası da geçen hafta yenilendi 178 tl %20 indirim 7.basamak + 30 tl verip özel sigorta yaptırdım çekici hizmeti ve + 12500 tl ek teminat sunuyor güneş sigorta. bende Ankara da yardımcı olabilirim. acente değilim ama % li çalıştığım acente var yaklaşık 60-70 araca sigorta kasko yaptırdım.