Arabayı Az Yaktırmanın yolları.???

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yazdığım paylaşımdan sonra belki biraz basit kolacak fakat.Ben araba kullanmayı bisiklet kullanmaya benzetiyorum.Bisiklette motor vazifesini bacaklarımız üsleniyor.Araba kadar olmasada bisiklette de ağırlığınca bir sürtünme direnci var.Bsiklet kullanırken kendimizi yormadan nasıl kullanıyorsak arabayı da öyle kullanmak gerekir diye düşünüyorum.Bisiklette çok yüksek viteste yavaş kullanamıyorsak yada düşük viteste çok hızlı gitmeye çalıştığımızda nasıl yoruluyorsak araba da aynı.Tek fark yokuş aşağı pedal cevirmediğimizde dinleniriz iyidir.Ancak yokuş aşağı arabada boşa attığımızda moto r çalışmaya devam ettiğinden enerji yakar.Bu yüzden araçta yokuş aşağı inerken viteste kalmak motorun lastiklerin dönme momentiyle çalışmasına yarayacağından daha iyidir.Bilmem katılırmısınız ?
saygılar...
yokus asagı ınerken bısıklette de vıteste kalıyoruz.zıncırı dıslılerden cıkarmıyoruz ya :) bısıklet orenegı cok ıyıydı bence basıt falan kacmadı benım ıcın.bacagını fazla yormak ısteyen dusuk vıteste yuksek hızda gıtsın

efe009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler hasan bey.Ayrıca dediğiniz gibi ufak tefek farklar olacak,bisiklet neticede bu. Diğeri de arabara:d

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul için konuşuyorum çok eğimli yer çıkarken mümkün olduğunca yüksek vites de çıkın inerken de vitesi boşa atmayın gaza da basmayın araba hiç benzin yemez bunu yaparken yükselen menzil düşen ortalama görünce mutlu oluyorum :p