arabaya vurdu ve kaçtı

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şansız, bir okadar da şanslısın...

Hiç durma şikayetçi ol... İnsan hayatını tehlikeye atan bu trafik canavarına da bir akıl dayağı olması için ustanla anlaş, arada bir kaç eksiğin varsa onlarıda kaynat arada...

Madii açıdan, boyadan dolayı aracının değeri düştü,
Manevi olarak canın sıkıldı, günah falan olmaz, hüç düşünme...

Bence yasal olarak yabileceğin şey bunlar... Çoluk çocuğun varmı bilmiyorum ama, iyi onalara zarar vermemiş, işte ozaman tempralı hayatından olabilirdi...

o anda yakalasaydım o tempradan sağ çıkamazdı zaten hem hızlı gittiği için, hem vurup kaçtığı için meydan dayağı yerdi orada.

Dediğin gibi önce herifi bulayım iyi bir masraf bekliyor onu

44kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun

yanına bırakma, mutlaka peşine düş

ancak bence çok fevri davranmamakta fayda var
her ne kadar sıkıntılı olsa da cezasını devlet versin

bak adamlar bana sıfır diye boyalı arabayı sattılar
ben 2 yılı aşkın süredir hukuk mücadelesi veriyorum

tüketici mahkemesi'nda kazandım yargıtay bozdu
şimdi yargılama tekrar başlayacak
ama ben de bu adamların peşini bırakmayacağım

bana attıkları kazık yanlarına kalmayacak

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de yasal yollardan halletmeye çalışın.Kendinizi riske atmayın.Ama bulunduğunda anlaşma yoluna gitmeyin cezasını çeksin.

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Böylelerini döversin sonra o suçsuz sen suçlu olursun:( Tamam insanın çok değer verdiği bir şey zarar gördüğü için canı sıkılıyor ama adaleti sağlama işini ilk önce devlete bırakmak lazım. Bir tane şahit varsa hemen ilgili yerlere başvurun ki suçsuzken suçlu, haklıyken haksız durumuna düşmeyin. Geçmiş olsun.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Plakayı almışsın. İlk işin polise başvurmak olmalı. Polis gereğini yapsın. Başka yollarla halledeyim derken zararı sen çekersin. Bırak, yasal yollarla her şey halledilsin. Canın şu an sıkkın olabilir ama yanlış bir şey yaparsan daha da kötü olur her şey...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. polise güvenin; fevri davranmak size zarar getirebilir.!

detroit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birincisi; kaba kuvvetle kimse kimseye birşey yapamaz! yapmış olsa dahi yanına kar kalmaz! Eğer bu durumu formda paylaşıyorsan daha mantıklı hareket etmen gerekiyor!

İlk yapacağın şey: emniyet trafik şube müdürlüğüne yazılı ya da sözlü olarak şikayetini dile getirmendir. tanıdık polis olmasına gerek yok. polis polistir. her polis işini yapmak zorundadır.

ikincisi: polise vermiş olduğun plakadan aracın kime ait olduğu çıkacaktır. Sonrasında emniyette o kişinin nüfus bilgileri olduğu için, o kişi bulunup ifadesi alınacaktır. Hatalı araç kullandığından dolayı trafik para cezası kesilecektir.

üçüncüsü: arabana vermiş olduğu zarardan dolayı, herhangi bir noterden kendisine ihtar çekmen gerekiyor. Eğer bu ihtara cevap vermezse açacagın dava mal varlığına ilişkin bir dava olduğundan dolayı zararın meydana geldiği yer mahkemesi olan Asliye Hukuk Mahkemesinde tazminat davası açman gerekiyor.

Son düzenleme:

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Kazaya karışan ve olay yerinden kaçan otolara 480 tl olay yeri terk cezası da uygulanmaktadır.geçmiş olsun

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Kazaya karışan ve olay yerinden kaçan otolara 480 tl olay yeri terk cezası da uygulanmaktadır.geçmiş olsun

ilave olarak belirteyim : Aracınızı olay yerinden rapor düzenlemeden çektiğiniz için size de ceza yazılacak. Böyle durumlarda hemen polise haber vermeniz gerekiyordu. Tecrübeyle sabittir...

garanti24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 yıl önce banada kamyon çarpıp kaçmıştı, polise şikayet ettim, arabamıda yerinden kaldırmamıştım, savcılığa intikal etmişti,

sonuç: 1 bardak soğuk su içmiştim

şimdi kanunlar nasıl bilmiyorum, ölümcül veya yaralanma yoksa pek üstüne düşmüyorlar diye biliyorum, inşallah sistem değişmiştir