Arabaya kaplama yaptırmayı düşünüyorum

cihanpc27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkdaşlar Vectra GLS 1997 model araba aldım arabamı alalı 2 ay oldu arabanın üstünde keşerme var onu kapatmak için kaplama yaptırmayı düşünüyorum sizce nasıl olur ne kadara mal olur arabada nasıl durur? Arabanın rengi gri(zeytin)
Birde arabada sis varı yok onuda yaptırmayı düşünüyorum nerde yaptırabilirim ne kadar mal olur sizce?
Arabam bu
http://img855.imageshack.us/img855/1681/dsc00697li.jpg

gokberk54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavanı sadece parlak siyah kaplatabilirsiniz ve güzel duracagini düşünüyorum malzemenin kalitesine göre fiyatlar değişiyo 150 tl den basliyo diye biliyorum.
ama arabayi tamamen kaplatmak istiyorsaniz 10 yıl garanti Meguiar's 2.000 tl ye tamponlar dağil olmak üzere kaplama yapiyo cogu yer tamponlari kaplamaz.

mkurt15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı Sorun Benim Arabamda da Vardı. Sportif Görünmesi Açısından Mat Siyah Folyo Kaplattım Çok Güzel Oldu. Ancak Parlak Siyah Kaplatmadığıma Pişmanım. Çünkü Arabam Siyah Camlı Güneşte Çok Güzel Parlıyo Camlar. Böyle Olunca Tavan Sırıtıyo. O Yüzden Parlak Siyah Daha Güzel Olur. Ben Denizli'de 70 TL'ye Kaplattım Reklamcıda.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar kaplama sonrasında sökülmek istenmesi durumunda kolay bir şekilde çıkıyor mu peki?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boyatmak kaplatmaktan her zaman için daha ucuza gelir. Kaliteli bir kaplama malzemesi+ruhsata işletme için yapılacak masrafları unutmamak gerekir. Yok ben ruhsata işletmem denirse o zaman da trafik ekiplerince kesilecek cezayı göze almak gerekir.

zeiss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavamı boyalı araç satılırken her zaman değer kaybediyor maalesef. antalya da tavanı parlak siyah olarak 70 tl ye kaplıyorlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tavana iki amaçla kaplama yapılır. Birincisi tavan boyasında hasar (yanık) veya kaportada düzeltilmesi zor bir hata vardır. İkincisi sadece zevk içindir ki bu daha çok gençlerin tercih ettiği bir metottur, ben ikinci el bir araba alacaksam, kişisel tercihim olarak tavanı veya başka yeri kaplanmış bir aracı tercih etmem.

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen hafta arkadasın m5 ni kırmızıya kaplattık 5 yıl garantili 600 tl ben sadece tavanı carbonla kaplattırdım 60 tl parlagında fiyatı aynı parlak kaplama ile ebay da sahte sunroff satılıyor irde onu kullan cok güzel havası olur diye düşünüyorum

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
satılığa çıkarttığınızda farklı gözle bakabilirler. ben alacak olsam söktürüp bakarım o bölmeye...

d.berkay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam tavanınızı kaplatmadan önce mutlaka yüzeye polisaj yaptırın. Yoksa kaplama sökülürken verniği bir miktar alabilir. Ayrıca ne olursa olsun araç kaplama amacıyla üretilmiş olan cast folyo kullanın. Cast folyo ile tavan kaplamayı da 150TL'den aşağı kimse yapmaz. Piyasada reklam folyoları ile kaplama yapıyorlar ve zamanla rengi soluyor. Ayrıca folyo sertleşiyor ve sökmek inanılmaz zor oluyor. Yapışkanı olduğu gibi boya üzerinde kalıyor.
Benim aracımda benden önceki sahibi yaptırmış, ben kalitesine güvenmeyip söktürdüm. Sökerken ısıtmadığımız kısımlarda yapışkan kaldı bir miktar ki daha bir yıl olmamıştı folyo yapılalı. Daha uzun süre dursa ne olurdu bilemiyorum..

Tavsiyem parlak siyah cast folyo. En güzel görüntüyü onunla yakalarsınız.