Arabasinin Anahtarini Kaybedenler İcin Önemlidir.

GöKHaN2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracinizin anahtarini kaybederseniz; yada satin aldiginiz aracin yedek anatari yoksa onunuzde iki secenek var.

Birinci secenek yetkili servise gidip kaybolan anahtarinizdan bir adet daha sipars vermek.

serviste oncelikle kaybolan anahtarinizi aracinizin beyninden sildirmeniz gerekmektedir. bu sekilde kaybolan anahtarin uzaktan kumandasi bir baskasinin eline gecse bile uzaktan kumanda ile kapi kilitlerini acamaz; kontaga takilsa bile arac calismaz. ancak bu anahtar kapi kilidine manuel olarak takilip kapi kilidi acilabilir.

İkinci secenek ise servisten komple anahtar degisimi ve sifre dizayni istemektir.

Servis sizin icin iki adet anahtar siparis eder; gelen anahtarlarin anahtar ustundeki disleri sizin orjinal anahtarinizdan farkli oldugu icin aracinizin kapi kilidi ve kontak kilidindeki gobekler yeni anahtara gore yeniden dizayn edilir; aynen birinci secenekte oldugu gibi eski anahtarlar aracin beyninden silinir ve yeni anahtarlar araca tanitilir.

İkinci secimde eski anahtarlar manuel olarak bile kapilari acamaz ancak aracinizin anahtar kodu degistigi icin bunu saglam bir yere not etmek gerekir. cunku opelin arac satisinda verdigi pass card ustundeki anahtar kodu degismistir.

Birinci secenekte sadece tek anahtar parasi odersiniz ve bunu kasko karsilamaz.

İkinci secenek cok pahalidir ve kaskonun karsilamasi icin sakin beyan yazarken anahtari kaybettim demeyin; kasko odemez.Kaskonuzun ödeme yapmasi icin en yakin polis karakoluna cantami kaybettim/calindi; cantanin icinde aracimin anahtarlari da vardi diye rapor tutturursaniz kaskonuzdan yeni anahtarlarin, gobeklerin parasini talep edebilirsiniz. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Arabasinin Anahtarini Kaybedenler İcin Önemlidir.

Bir kere Mondeo nun anahtarını kaybetmiştik.

En yakın Ford servisine başvurmuştuk Almanya dan aracımızın gerekli bilgileri doğrultusunda yeni bir anahtar yapmışlardı, anahtar bahagjda kalmış...

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim çok yakın bir arkadaşım Ford Focus aracının anahtarını kaybetti. Sizin bahsettiğiniz ikinci seçenekteki gibi, immobilizer ile ilgili bir parça ve kapı kilitleri değiştirilip, iki adet yeni anahtar verildi. Kendisi servisle görüştüğünde 600-700 TL arasında bir fiyat almıştı bu işlem için. Olayı biraz araştırdığında ise kaskosunun anahtar kaybolma durumunda yılda 1 defaya mahsus olmak üzere, üstelik hasarsızlığı da bozmadan, bu ücreti ödediğini öğrenmişti. Kaskosunu nereye yaptırdığını bilmiyorum; ancak bunu öğrendiğimizde o da ben de çok şaşırmıştık. Sonuç olarak cebinden herhangi bir ücret ödemeden ve kaskosunun da hasarsızlığını bozmadan bu işi halletti.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
Bagajdan mı çıktı ?

Çok büyük şok olmuştur ama :)

Kardeşimin tembelliği işte.. Otelden valizleri iki adım ötedeki arabanın bagajına koyunca yoruluvermiş, aracın arka tamponunda otururken anahtarı bagajın içine koymuş.

Sonra dalgınlıkla ayağa kalkıp bagajı kapayınca anahtar içerde kalmış..