Arabanın harareti ile ilgili..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan cglrkml
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 99 model astra..bildiğim kadarıyla opeller sıcak motor diye adlandırılır yani motor çalıştıktan kısa bir süre sonra hemen ısısnır ve böylece az yakar ama benim arabam kolay kolay ısınmıyor soğuk havalarda ancak 15-20 dakika sonra arabanın hararet göstergesi 80 i görüyor.sizce bunda bir sorun var mıdır? İyi forumlar...

15 20 dakkayı bilmemde en az bi 10 dakkası vardır benimkininde...
hatta bi keresinde arkadaşı arayıp ya benim motor 0 derece nie böle falan die sormuştum.. o da bekle biraz yükselir demişti öle olmuştu tabi.. ama iyi bilen kişiler cevaplasın benim cevap idareten

1 - kış mevsımındeyız
2- kalorıfere yuklenıyoruz
kalorıfer adeta bı fan görevı görup motordakı suyu soguttugu ıcın harrarette pek randıman kalmıyor normaldır bunlar bu mevsımde

bence motor ısınması normaldir... herkesin aracı aynı...

Ankara Konya zaten karasal iklim artı bugünler soğuğun şiddetinin artığı dönem. Birde denildiği gibi hemen kaloriferi açınca motorun çalışma sıcaklığına ulaşması gecikecektir. Ben açıkcası bu soğukta araçların sadece çalışabiliyor olmasına dahi hayret ediyorum.

Ankara Konya zaten karasal iklim artı bugünler soğuğun şiddetinin artığı dönem. Birde denildiği gibi hemen kaloriferi açınca motorun çalışma sıcaklığına ulaşması gecikecektir. Ben açıkcası bu soğukta araçların sadece çalışabiliyor olmasına dahi hayret ediyorum.
:) :D

arkadaşlar benimde 2.0 gls 1995 model vectram var.konyada oturyorum.bizim opellerimiz sıcak motor bu nedenle geç ısınıp geç soğur.bu normaldir.kafanıza takmayın

teşekkür ederim arkadaşlar içim rahatladı vallahi.Sağolun..

benim araba cok zor ısınıyor dayımın var 1.7dti corsa oda öyle geç ısınıyor

Geri