Arabanın bakım günü geçti

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen bakımı yaklaşık 2500 km geçmişim unutarak.yol bilgiasyarında check oil uyarısı geldi ve hemen yağ ve filtre leri değiştirdim.uyarı gitti.rahatladım.sizinkide bayaa geçmiş dikkat edin anazından yağ eksiltmişse onu ekleyin bari.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Küt diye birşey olmaz eski arabamda üşengeçlikten sorumsuzluktan çoğu bakımını aksatırdım aksatmak derkende 2000 km filan değil direk 5000km. bana olan tek yan etkisi yüksek yakıt tüketimi hissesilir performans kaybı. 160.000 km de sattığımda bana hiç bir motor problemi vermemişti ancak beni örnek almamalı yağ özelliğini kayıp etmeye başladığından uzun dönem kullanımlarında çok büyük ihtimal problem yapar. hatta servis yağ değişimini 15.000 km de bir desede uzun motor ömrü için 10.000 km'de bir yağ değişimi daha uygundur.

Özel servisi olan bir arkadaımın yorumu üreticiler neye göre 15.000 km diyor çözemedik araçlar 15.000 km de gelen çoğu araç yağ eksiltmiş. renaut ta ilk başta dizel meganeler için 15.000 diyordu sonra 10.000 km de bir demeye başladı ki yol bilgisayarları genellikle 8.000 km de yağ uyarısı veriyor.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ teknolojisi ne kadar gelişsede hava filitreleri o kadar değişmemiştir en azından hava filitreni değiştir 5 dkka ayırıp