Arabamız Güzel Görünsün Diye Uraşıyoruz Emniyette Israrla Üstümüze Geliyo

mlt_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaşlar Bugun Balgat demırköpruye doğru gıdıyorum önume bı polıs atladı sağ cek evrakları al gel dedı tmm deyıp gıttım yanına. Bu plakalar ne dedı, app dedım. arabayı bağlıcam dedı. nıe dedım yasak bunlar sahtecılığe gırıyo dedı bıraz urastıktan sonra ıkna ettım cezada yazmadı bağlamadıda sadece gbt sorguladı bıde not aldı ama ne ıcın aldı bılmıyorum. Neyse ıyı yırttım dedım. gölbaşının gırısıne geldım bı cevırme daha durdurdu belgelerı ıstedı verdım. plakalar sahte dedı. evet memur bey bıraz önce arkadasınız aynısını söledı dedım. söledıde nıe sökmedın dedı. sökturmeye gıdıyorum fln dedım yok ıkna edemedım plakaları sök ver bana dedı. nıe dedım . yasak böle gezemezsın dedı bırısını söktu dıerını sökemedı ıyı yapıstırmısım :) gel gelelım bnm sormak ıstedığım bn bu app plakaya muhur bastırsam yınede sorun yasarmıyım?

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu app plakalar sizin plakanızın aynısımı yoksa uydurulmuş harf ve rakamlardanmı oluşuyor?

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YAKLASIK 2 senedir app ile dolaşmaktayım hiçbir sorun yaşamadım.... :) muayenede dahil... umarım yaşamamda...

not. mühürsüz. sadece orjinalleri bagajımda

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamam arabamız güzel görünsün istiyoruz ama bunun için de istediğimizi yapamayız. Mesela ben de plakayı el yazısı şeklinde yazdırmak istiyorum ama (orjinallerini bagajda taşısam bile) malüm yasak. O nedenle biraz sağ duyulu olalım. Yeni bastıracağınız plakalara gerekli merciler bu yasal değil deyip mühür basmıyorlarsa elden bir şey gelmez, mühürlü olduğu sürece de sorumluluk mühürü basana aittir. Bakın son günlerde yollara hızımızı ölçen+plakalarımızı okuyan cihazlar konuyor. Bu cihazların sayısı hızla artıyor. Bu cihazlar yasal olmayan plakaları hatalı okursa, piyango da size vurursa o zaman nasıl bir tavır takınırsınız? Suçsuz yere ceza yemek hoşunuza gider mi? (bu cihazlar şimdilik araçların resimi çekmiyor diye biliyorum)

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam arabamız güzel görünsün istiyoruz ama bunun için de istediğimizi yapamayız. Mesela ben de plakayı el yazısı şeklinde yazdırmak istiyorum ama (orjinallerini bagajda taşısam bile) malüm yasak. O nedenle biraz sağ duyulu olalım. Yeni bastıracağınız plakalara gerekli merciler bu yasal değil deyip mühür basmıyorlarsa elden bir şey gelmez, mühürlü olduğu sürece de sorumluluk mühürü basana aittir. Bakın son günlerde yollara hızımızı ölçen+plakalarımızı okuyan cihazlar konuyor. Bu cihazların sayısı hızla artıyor. Bu cihazlar yasal olmayan plakaları hatalı okursa, piyango da size vurursa o zaman nasıl bir tavır takınırsınız? Suçsuz yere ceza yemek hoşunuza gider mi? (bu cihazlar şimdilik araçların resimi çekmiyor diye biliyorum)

bana kırmızı ışık ihlalinden dolayı ceza geldi. ( kasti değil tamamen dalgınlık ) ve app plakalarda gönderilen resimde görünüyor bariz bir şekilde.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'da kavşaklara konulan cihazların hepsi gece/gündüz görüntü çekebilen, bir nevi MOBESE gibi kullanılan cihazlardır, ama benim bahsettiğim şehirlerarası veya şehir giriş ve çıkışlarına konulan yeni cihazlar, hani şu an "00 XX 000 hızınız 00 km" şeklinde bilgi veren cihazlar, bu cihazların hepsi yakın bir gelecekte "00 XX 000 ortalama hızınız 00 km" şeklinde hizmet vermeye başlayacak. Bu uygulama deneme amaçlı olarak şu an Sivrihisar-Polatlı-Ümitköy arasında hizmet veriyor diye biliyorum. (geçen hafta bir akrabamın ortalama hızı bu güzergahta 93 km olarak ölçülmüş, aracı Renault Kango, kayıtlarda kamyonet olarak geçtiği için epeyce paniklemiş).

Son düzenleme:

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzel görüntü aracınızın sade görüntüsü. orasına burasına bişeyler takarak aracın güzel görüneceği yanlış bir düşünce bence. aracın temizliği ve orjinalliği hususuna dikkat edin daha çok ilgi görecektir.