Arabamın ederi nedir

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana Honda bayii 96 vectra b GL için 8500 TL teklif etmişti :D .

19 bence 1.4 astra için süper fiyat hemen verin.

Bu arada 12.250 ye satmıştım klimasız vectra b gl. :)

cilek26

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
yaklaşık dediğin fiyat civarı eder

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayilerin verdiği fiyat gerçek rakamı belirlemiyor. 8-9 sene evvel bir araba bayisi o zaman ki aracıma yeni araç alımı şartı ile 6.000 TL vermişti (verdiği fiyat gayet iyiydi çünkü ben aracımı 5.500 TL ye satmıştım), ben de o zaman aracımı piyasada satıp, paramı cebime koyup öyle geleyim dedim, o zaman satış temsilcisi fiyat değişir dedi. Tıpkı şimdilerde takas fiyatım farklıdır diyenler gibi. Benim burada kimsenin dikkatini çekmeyen aracıma memlekette güzel paralar teklif ediliyor, arkadaşımızın da dediği gibi her şehirin kendisine göre bir araba piyasası vardır. Şimdi bazılarımız araçlarımızı gidip oralarda satalım bari diyebilir. Buyursunlar, en az 500 TL yakıt, bir o kadar da barınma yeme içme masrafı ( o da araç hemen satılırsa), çekilen eziyet, geri dönüş masrafı. Bütün bunlar en az 1500 TL ye mal olsa aynı hesaba denk gelmiyor mu?
İstanbuldan aldığımız bir arabanın kısa hikayaesini anlatayım bundan 6/7 ay önce burdaki piyasası 17/18 olan bir accent almaya gitti arkadaşım istanbula modelini tam hatırlamıyorum 15,500 tl aldı burdan gidiş 160 tl ucak 2 gün istanbulda kaldı "akrabada kaldığı için konaklama bedava" şehir içi gitgel felan 250 tl de öyle harcamış devrini alıp yola cıkmış net 400 tlde araba yakmış buraya kadar yolda kendi yediği içtiği oda enazından 100 tl gitmiş şimdi ne yaptı 160+250+100+400 lira +15,500 =16410 tl "ki uafak tefekler hariç " arac buraya varamadan birde arıza verdi yolda ne harcamıştı bilmiyorum toplamda arıza hariç 16400 zaten o aracın aynı modeldeki aracı burdada 16,5/17/18 alabilirdi şimdi aynı şekilde olduğunu düşünün siz elinizin altındaki araca 1/2 bin tl altına satılıyor diye almazmısınız tabiki alınır burda piyasa cok yüksek
sıfır arac alırken nakittiniz ne kadar coksa o kadar aşağı alırsınız
burdan yazıyorum tam kararımı verip almaya gidiyorum dediğim an bu astrayı 19 ve üstü bir fiyata satmazsam bende birşey bilmiyorum burdanda yazarım
yani savaş abininde dediğinin aynısı

Son düzenleme:

rehaizmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayilerin verdiği fiyat gerçek rakamı belirlemiyor. 8-9 sene evvel bir araba bayisi o zaman ki aracıma yeni araç alımı şartı ile 6.000 TL vermişti (verdiği fiyat gayet iyiydi çünkü ben aracımı 5.500 TL ye satmıştım), ben de o zaman aracımı piyasada satıp, paramı cebime koyup öyle geleyim dedim, o zaman satış temsilcisi fiyat değişir dedi. Tıpkı şimdilerde takas fiyatım farklıdır diyenler gibi. Benim burada kimsenin dikkatini çekmeyen aracıma memlekette güzel paralar teklif ediliyor, arkadaşımızın da dediği gibi her şehirin kendisine göre bir araba piyasası vardır. Şimdi bazılarımız araçlarımızı gidip oralarda satalım bari diyebilir. Buyursunlar, en az 500 TL yakıt, bir o kadar da barınma yeme içme masrafı ( o da araç hemen satılırsa), çekilen eziyet, geri dönüş masrafı. Bütün bunlar en az 1500 TL ye mal olsa aynı hesaba denk gelmiyor mu?
çok doğru söylüyorsunuz.

oyib98

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 19 iyi rakam vermişler. sat gitsin derim. aracın kasası da hala üretmde olsada önceki kasa tipinden.