Arabamın 4 camı da kendi kendine açılıyor?!

KuzeyF

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar saygıdeğer forum üyeleri, ben Kuzey. Bugün itibarıyla aranıza ben de katılmış bulunmaktayım, yaklaşık 20 gündür 2016 model Opel Insignia 1.6 CDTI cosmo kullanıyorum, araçtan memnunum lakin bir sorun var.

öncelikle bende biraz obsesif kompulsif bozukluk var, yani ne demek istiyorum? Aracı kilitledikten sonra bütün camları defalarca kontrol ediyorum, hatta aracı tekrar çalıştırıp camları kapalı olsa dahi kapatma tuşuna basmaya devam ediyorum. Kilitledikten sonra her kapıyı 6-7 defa çekiyorum vs. Yani durum kesinlikle ben kaynaklı değil.

olaya gelecek olursak; sabah bir uyanıyorum bakıyorum aracın 4 camı da yaklaşık 7-8 cm aşağıya inmiş durumda oluyor. 20 günde bu 3-4 defa yaşandı. Zaten bende okb var, bu beni iyice paranoyaya sokuyor,

ben ilk defa böyle bir şey yaşadım, mantık kurmaya çalıştığımda da olabilecek en iyi ihtimal “aracın kendi kendini havalandırmak istemesi” gibi saçma bir şey düşündüm 😄

bakın orantısız değil, aracın 4 camı da muntazam bir şekilde aynı orantıda 7-8 cm açılıyor. Bu bana aşırı garip geldi, nedir bunun sebebi? Yaşayıp çözen var mıdır? Ne yapılabilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Peki bu durumda kapılarda açık oluyor mu?

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Anahtarın açma tuşuna basılı kalıyor olabilir hocam. Kapılar da açılmayınca otomatik tekrar kilitler. Bence anahtar cebinde kalınca basılı kalıyor olabilir. Cebinden çıkarıp bir de öyle dene.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bence anahtardan kaynakli bir problem. Geçen gün ayakkabimi giydikten sonra baktığımda bagaj açıktı :)

KuzeyF

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Anahtarın açma tuşuna basılı kalıyor olabilir hocam. Kapılar da açılmayınca otomatik tekrar kilitler. Bence anahtar cebinde kalınca basılı kalıyor olabilir. Cebinden çıkarıp bir de öyle dene.
Hocam arabaya giderken aynaları da açmak için kilit açmaya basılı tutunca camlar da açılıyormuş 🤦🏻‍♂️ 😄sorunu çözdüm sanırım ama komik oldu bayağı…

• Beğen
Tepkiler: Hasip

KuzeyF

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bence anahtardan kaynakli bir problem. Geçen gün ayakkabimi giydikten sonra baktığımda bagaj açıktı :)
Hocam ben de ilk aldığımda bunu yaşayıp gerilmiştim, anahtar cebinde bagaj kısmına gidince araba kilitli olsa da açıyor. Anahtarı uzak bir yere koyup açmayı denersen muhtemelen açılmayacak

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Olur hocam böyle şeyler aracı ilk alınca. Bende Astra F kasada iç aydınlatma lambasını açamamıştım. 😀

• Beğen
Tepkiler: KuzeyF ve Hasip