Arabamı yağmur suyu basmış

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son bi kac gundur istanbulda baya bi yagmur yagdi. arabama 2 gundur binmiyodum, bugun kapiyi bi actim ne goreyim sofor mahalli sular icinde.. yaklasik 2 litre su bosalttim. Ama sadece sol onde su vardi.. bu neden olur bilen varmi??

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer sel olduysa kapı altlarından su kaçırmış olabilir, bir diğer ihtimalde ön taraftan su almış olabilir.. taban halılarını söktürüp halının altında kalan suyuda çektir derim.. yoksa ileriki zamanda nem kokusu sorunuyla karşılaşırsın.. ayrıca paslanma da başlayabilir..

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sel olmadi. sadece sol ön tarafda su vardi. "bir diğer ihtimalde ön taraftan su almış olabilir" derken demek istediginizi anlayamadim?

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı filtrelerini kontrol ettir derim büyük ihtimal sürücü tarafındaki kapı filtresinin ömrü bitmiş ordan almış suyu tahminim..

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapı filtrelerini kontrol ettir derim büyük ihtimal sürücü tarafındaki kapı filtresinin ömrü bitmiş ordan almış suyu tahminim..

olabilir..
bi forumda yagmur suyunun aktigi bi delik varmis o delik tikanmis olabilir diye okumustum. boyle biseyde olabilirmi??

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaputu açın sileceklarin oldugu paneli açın orada herhangi bir delik sacda yırtık varmı gözlemleyin

Fan üfürme motorunun contasını gozlemleyin su alabilir

Tüpçi kablo geçirmiş sac delmiş acık bırakmış olabilir

Alt taban sacı tıpaları kontrol edin

Arabayı guzelce kurutun kum çamur varsa söktürün 3 5 lira verip buna değer

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arabanın önünde su kanalları var daha doğrusu su kanalı yolu ordan sular yürüyüp akıyor eğer oralar tıkanmışsa su polen filtresinin o civara kaymış olabilir polen filtresinin hemen altında hava deliği vardır ordanda içeri arabanın içine sızmış olabilir.. bu tabi görmeden bir tahmin..

aracınızn o şöför kapısında bir oynama yapıldımı kesme işlemi falan tesisat falan yaptırdıysanız büyük kolon taktıysanız falan bizim arkadaşın meganda kapının içinde su yolları varmış tesisatçı o bakalitleri hep kesmiş ondan içeri su alıyordu..

ama klasik neden genelde zamanla kullanım aşınmadan dolayı kapı filtreleri oluyor..

zaten bu 3 nün dışındada başka bir şey olma ihtimali zor..

qosmio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaputu actim, tam camin bittigi yerde sol kosede bi delik var lpg ci asagi dogru kablo gecirmis, o delik su deligi galiba ve suanda kablo deligi kapatiyor.. sorun bu buyuk ihtimalle..

onurgunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şüphelendiğiniz yerlere bidonla su dökün bir kişide pedalların oraya eğilip baksın anlaşılır zaten nerden geldiği.benimde alarm kablolarının geçtiği yerden alıyordu öyle tespit ettik onu hallettim derken sigorta kutusu ve kablosunun geçtiği kutunun yanından almaya başladı şimdide.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta aracında set var mı ? eger var ıse elektrık kablosunu cekerken orda bı plastıgı parcalamıslardır senın lpg olayıda cok mantıklı ayrıca aracın tahlıye delıklerınden bırı tıkanmısta olabılır ondan suyu ıcerı alır...