arabami satayim mi??

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar cevreci oldugunu bi kez daha kanitladin tebrik ederim ;) :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaw su tupun tankını bıraz buyuk tutmaya bak. ben pısman oldum alıyorum tup. bıtıyor 250 km sonra. benım araba 100 km de 11 lıtre tup yakıyor. tankım 35 lt lik. ama tup tanklarında bır avans var boşluk avansı sıkışma ıcın. o yuzden 27 ltre 28 lıtre gıbı bırsey alıyor. buyuk tank takmaya bak. lpg almaktan sıkılabılırsın =)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hem cebime hem cevreye saygılıyım hıh:hıh:

Tebrikler en mantıklı işi yapıyorsun. Tüp taktırınca en fazla %5 kaybın oluyor. 2.0 benzinli aracın olur 1.9 benzinli fazla bir kaybın yok. hemde %40 kar edersin.
Bazı arkadaşlar 1.9 Dizel al demiş bu nasıl ekonomi mantığı anlamadım ki. Aracı satacaksın daha fazla para verip 1.9 Dizel alacaksın hemde Tor tor tor tor beynin şişecek.
Diğer arkadaşlarda Tüp takılır mı demiş. Evet takılıyor hemde avrupa ülkelerinin bir çoğu cevre dostu diye vergide indirime bile gidiyor. Tabi ekonomi gibi bir derdiniz yoksa orası ayrı. Sesli empati yapıyorum "o zaman ben olsam astra 2.0 gsi bineceğime 3.0 araçtan aşağı almam yani,"

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 turbom la, Lütfen Peşimden Geliniz (LPG) :)))
LPG

en mantıklısı ;)

daha önceki yorumlarımda 1,7cdti ya da 1,9cdti alabilirsin fln demiştim. sonra da baktım sahibindene, çok fazla seçenek göremedim. cdti gtc ler vardı onlar da ateş pahasıydı. dolayısıyla yine en mantıklı fikir lpg gelmişti bana. hayırlı olsun ;)

ERDinç77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tupude fazla istemiyorum sebebi aracin cok yakmasi tupu taktircam zirt pirt biticek.. ve 500 ytl yakiyor. tupte gercekten cok fark etmicek ve bi suru işi var yeniden muane fln fln.. arada kaldim

aynen ceyhun yakıt konusu benim de bazen çok canımı sıkıyor, maalesef arabalarımızın tüketimi yüksek :S sehir içi 14-15 lt den aşağı inmiyor ztn fabrika verisi den benim arabanın 13.1 lt sehiriçi :S
tüp taktırıp uzun süre binmeyi düşünüyorsan uzun vadede 20-30 bin km de belki daha önce, tüp e bağlı çıkabileceği arızaları, değişebilecek parçaları da hesaba kat derim,
bir de dediğin gibi lpg tankını büyük alman lazım sık sık almak doldurmamak için 50 lt lik gerekebilir, o da bagajı baya daraltır :S
arabalarımız atmosferik olsa ben de direk taktır derdim ama bunlarda uzun vade de turboda sıkıntı yaratırmı iyi araştırmak lazım,simdi zevkle biniyorsundur, arabandan soğuma iyi düşün bence...
Satarken ne olur onu da düşün ben almak istemem mesala turbo ve tüplü bir araba.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
walla dogru diosun cok canimi sıkıyor bu benzin işi :(
kafa kafaya verip bi cozum bulalim.. daha dogrusu tup taktiralim :)