arabamı çizmişler......

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
of kardeş...üzüldüldüm ya...delikanlıyım diye dolaşırlar bi de ortalıkta....Allah ım benim kafam almıyor ya..Ben mahallede çocuklar top oynasa elalemin aracına zarar gelmesin diye çocuklar dikkat edin diye uyarıyorum...şunlardaki haysiyetsizlige bak!

ozgsi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla oyle arkadasım ama mıllet haysıyetsız ıste napcaksın

uykucu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu yapanlara ne desek bilmiyorum valla. benim de bagaj kapasında var. 7 cm bende yazın kaskoyla görüşüp düzeltirmeyi düşünüyorum. ufak bi iki yerinde daha var.yılda 3 defa çiziklerin düzeltilmesi durumunda kasko delinmiyo yazıyodu yanlış hatırlamıyorsam.(başak sigorta)

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içim gitti abi bizim eski vectrayıda çok çizmişlerdi ama çizenler genelde çocuklardı. Bu işte en iyi garaj abi passat bende olmadığı zaman garajda pırıl prıl duruyo. Nazar değmesin.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm önerilerinizi ve fikirlerinizi alabilir miyim?

Kardeşim geçmiş olsun,olur böyle ,yapacak bi şey yok...
Kasko konusu doğru.Arabanın yaklaşık yüzde 10'una kadar olan masraflar hasarsızlık klozunu bozmaz.Yani bu ne demek?Araban 30 milyarsa,içinde bulunduğun yıl için toplam 3 milyara kadar olan hasarları kaskon karşılar ve kesinlikle kaskon bozulmaz(kabacası bu).

Ama şöyle bir şey var,orayı macunlamadan,yapmadan etmeden düzeltemezsin.Metalik olduğu için zaten kapıyı boyama eğiliminde olacaklardır.Satmayı düşünmüyorsan araban boya görse de fark etmez kısa vadede.Ama yine de lokal boya yaptırmaktansa;Ben senin yerinde olsam,işinin ehli bir yere giderim ve macunlu pasta uygulatırım.Çizikler mümkün olduğunca kapanmış gibi gözükecektir.Ama çizik olduğu belli olacaktır yine.Bu yüzden su bazlı boya ile aralara boya sür.Sonra tekrar normal pasta uygulayın bi kaç gün sonra tabi...Su bazlı boyayı,küçük tüplerde Oto Marketlerde bulabilirsin.Boya kodu ise arabanın kapısında yazacaktır.Bulumazsan bagaj altına bak...Tüm bunları yaparsan çizikleri sadece eğilip kapının içine girdiğinde görebilirsin ;)

Sadece bir öneri...Güzel kardeşim,eğer uyguluyacaksan dikkat et,aldığın boya ruyuş boyası olmayacak,Su Bazlı boya alacaksın...

Son düzenleme:

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
autoking yapıyor kasko dahilinde üçretsiz bak istersen çok ciddi bişiy degil dert etme bu kadar diyicem ama bilirim insanın canı yanıyo benim arabada iki kapı birden çizik neyse geçmiş olsun

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskom var....o kadar para verdik ,istanbulda kaskosuz araca binilmez.

benim anlamadıgım bunu ne şekilde giderecekler.bilginiz yada fikriniz var mı?

arkadaşın biri konu açmıştı.ufak bi çizikten dolayı tamponu komle boyamışlardı...benimde öyle olmasın...

Servise gidersen ya dandirik bi rütuşla savuştururlar,ya da arabanı 4-5 gün 1 hafta alıkoyup boyaya alacaklardır.En iyi ihtimalle araban 48 saat serviste kalır.Sen söylediğim yöntemi dene istersen ;)

alpasch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cok gecmis olsun...
cok üzücü bir durum ve sinir bozucu.
ben izninizle meseleye baska bir yönden bakacagim.

cok sükür kaskon var. o yüzden moralini bozma. belki arabayi tamire sokacagin gün, sayet bu olay olmasaydi basina bir is gelecekti Allah korusun.bilemeyiz.verilmis sadakalarin böyle bir olayi önlemis olabilir.
Peygamberimiz (S.A.V.) : "az sadaka cok belayi defeder" buyurmuslar. dedigim gibi bilemeyiz ama olayin belki bilmedigimiz böyle bir yönü olabilir. Rabbim Seni korumus olabilir bu olayla.bilemeyiz. Cana gelecegine mala gelsin. Türkiyedesin, hemen hallederler onu. ben burda kendim boyamak zorunda kaliyorum, o kadar bir yeri boyatma burda 10kat pahali :(

farkli bi acidan bakmak istedim. mazur görün

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Auto king de hallederler bu çizikleri, eger kaskonun anlaşması varsa ücretsiz yapıyorlar.yada senin kaskonun anlaşmalı oldugu başka bir firma vardır

Son düzenleme: