Arabami çaliştiramiyorum.lütfen yardiiiimmmm

mustafa_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bi yardım ricasında bulunacağım.3-4 gün önce arabayı evin önüne park ettim.uzaktan kumandadan kilitledim.(ikinci kez basıp basmadığımı net hatırlamıyorum ama basmış olabilirim.) bu sabah kumanda ile açmak için bastığımda arabada hiç ses yoktu bir kaç kez denedim yine bi ses yok. evden yedek anahtarı getirdim, onunada denedim ama sonuç değişmedi(yedek anahtarın senkronu olmayabilir, hatırlamıyorum).pili bitmiştir düşüncesi ile kumandaların pillerinide değiştittirdim ama bişey farketmedi arabada hiç ses yok. anahtarla kapıyı açtım sadece şöför kapısı açıldı.(merkezi kilit açmadı)kontağı çevirdim ama arabanın göstergelerinde hiçbir ışık yok.problem aküden olma ihtimali varmı yoksa immo.danmıdır. ne yapmam lazım lüften yardım bekliyorum arkadaşlar.teşekkürler,saygılar...

efedkr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü zayıflamış olabilir dolayısıyla araç kendini korumaya almıştır, merkezi kilit açmamıştır.. takviye ile aracı çalıştırmayı deneyin, çalışırsa'da en yakın akü satan bi yerde akünüzü değiştirin.. çalışmazsa problemi başka yerde aramak lazım..

ytuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aküdendir.Geçmiş ölsun.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce aküyü kontrol ettirin ve şarj ettirin hemen değişime gitmeyin sorun şarj dinamonuzdan da kaynaklanabilir elektrikçi bunların testini yapabilir.
sorununuz Aracınızın elektriği ile alakalı yani akünün bitmiş olmasından kaynaklanıyor

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü bitmiş geçmiş olsun eski ise yenis ile değiştiriniz önümüz kış çünkü

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok büyük ihtimal aküden olması...

mustafa_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküyüde 2 ay önce değiştirmiştim ama bi sıkıntısı var demekki hemen bi elektrikçi getireceğim. ilgiline teşekkürler arkadaşlar,saygılar

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Akünüzün bittiği kesin de, dinamodan veya voltaj regülatöründen olma ihtimali de yüksek. Bitmeden önceki yolculuğunuz uzun veya kısa mıydı? Genelde kısa mesafe mi kullanırsınız?

mustafa_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet genelde kısa mesafe kullanıyorum park etmeden öncede kısa mesafe kullanıp parketmiştim.sonra bi daha çalıştıramadım.