Arabamda Katalizör Yokmuş

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün muayeneden kalmıştım hem LPG borularından hemde eksoz muayenesinden. benzinde sorun yoktu ama lPG de değerler yüksekti. Bugün LPG ciye gittim hortumları yaptırdım. Yaptırdım derken sadece boruların üzerindeki koruyucu hortumu söktüler. Ustaya eksoz olayını da anlattım.
TÜvtürkten zor geçersin ben seni bi yere gönderim oradan al eksoz pulunu dedi. Nese gittim oraya adam arabayı bağladı sisteme biraz bekledi abi senin arabada sorun var dedi senin katolüzör yok dedi, dedim nasıl yok iki sene önce muyaneden geçti bu araba nereye gitti katolizör :rakir: içini boşaltmış olabilirler, bu şekilde muayeneden geçmez bu araba dedi. Katolizörü yeni taktırcaksın dedi biyer önerdi 800 TL civarı takıtyorlarmış italyan malı.
Bu katolizör madem benim arabada yok ozaman benzinde nasıl geçiyor onu anlamadım. :confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Arkadaşım git bir muayene yapan yere, derdini anlat çözerler. Yada yapamıyorsan tanıdık servise git, onlar yönlendirir.

O kadar yazılımlı araç geçiyor. Hiç merak etme kolayı vardır elbet.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar geçen gün muayeneden kalmıştım hem LPG borularından hemde eksoz muayenesinden. benzinde sorun yoktu ama lPG de değerler yüksekti. Bugün LPG ciye gittim hortumları yaptırdım. Yaptırdım derken sadece boruların üzerindeki koruyucu hortumu söktüler. Ustaya eksoz olayını da anlattım.
TÜvtürkten zor geçersin ben seni bi yere gönderim oradan al eksoz pulunu dedi. Nese gittim oraya adam arabayı bağladı sisteme biraz bekledi abi senin arabada sorun var dedi senin katolüzör yok dedi, dedim nasıl yok iki sene önce muyaneden geçti bu araba nereye gitti katolizör :rakir: içini boşaltmış olabilirler, bu şekilde muayeneden geçmez bu araba dedi. Katolizörü yeni taktırcaksın dedi biyer önerdi 800 TL civarı takıtyorlarmış italyan malı.
Bu katolizör madem benim arabada yok ozaman benzinde nasıl geçiyor onu anlamadım. :confused:

Muayene tekrarı için gitmeyecek misin?

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gitcem nadir abi, ama şu katolizör olayını bi çözebilsem. Şimdi gitsem tekrar geçirmiycekler muayeneden

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey tanıdığa gittim zaten bir arkadaş vasıtasıyla ama adam hiç yanaşmadı bile, geçmez diyor. anlamadığım nokta eğer benim katolizör boşsa veya yoksa benzinde nasıl sorun olmuyor da sadece LPG de oluyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kat görünümlü malzemeler var taktır geç.

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
attachment.php

Katalitik Konvertör komple sökülmeyip içi boşaltıldıysa ve emisyon değerlerini tutturabilirseniz geçer. Maddelerde öyle yazıyor. Eğer benim araca da yapılmış olduğu gibi komple söküp düz boru taktılarsa geçmez.

Şubat'ta egzoz muayenesinde değerler benzinde de gazda da yüksek çıktı. Mecburen taktırmam gerekti. Gövdesi olsaydı içini 1000TL'ye dolduruyorlardı. Ama 4000km. yapmış temiz çıkmasını set olarak taktırdım. 3500TL tuttu. Sıfırı 8000 liraya kadar çıkıyor. Pahalı bir zımbırtı.

attachment.php

İçinin boşaltıldığı anca sökülünce görünür. Egzoz manifoldundan çıkan borular susturucuya kadar fotoğraftaki gibi parçalarla bağlıysa katalizör vardır. Ama bunlar olmayıp sadece boru varsa katalizör taktırmanız gerekecek.

Arabanın altından bakınca gözden kaçabilecek bir parça olmadığından geçirmezler bence.

attachment.php

İçi
attachment.php

İçini boşaltıyor
attachment.php

Ekli dosyalar

• kusurlar.jpg
    kusurlar.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 144
  • 252376.jpg
    252376.jpg
    39.8 KB · Görüntüleme: 145
  • catalytic-converter-honeycomb-600x353.jpg
    catalytic-converter-honeycomb-600x353.jpg
    42.6 KB · Görüntüleme: 145
  • CATSB028TA22188.jpg
    CATSB028TA22188.jpg
    24.3 KB · Görüntüleme: 143
  • hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    17.8 KB · Görüntüleme: 144

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün yeni katolizör taktırdım arabaya 450 TL ye taktılar, yarın muayeneye gitcem tekrar. Takan eleman abi eğer araç muayneden geçmezse gel paranı geri verim dedi o kadar iddalı konuştu :rolleyes:
Arabanın seside azaldı sanki çekişinde filan bi değişiklik olmadı. Yarın nolacak bakalım

enisokan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dün yeni katolizör taktırdım arabaya 450 TL ye taktılar, yarın muayeneye gitcem tekrar. Takan eleman abi eğer araç muayneden geçmezse gel paranı geri verim dedi o kadar iddalı konuştu :rolleyes:
Arabanın seside azaldı sanki çekişinde filan bi değişiklik olmadı. Yarın nolacak bakalım

Fiyat güzel. Yenisinin fiyatı 900 lira. İnşallah sıkıntısız geçersiniz.

http://www.egzozmarket.com/VECTRA-B-1416i-Katalitik-converter-EURO-3-2000-2005,PR-87.html