Arabam ısınmıyor vectra cd

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer ısıtmıyor değil ısıtıyor ancak 85-90 derece gibi değil yani.ayrıca kalorifer peteğinde değiştim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dursun Bey ilk yazımı dikkate almadınız,kalorifer musluğunu kontrol edin 83-85 de içeri hamama dönmesi lazım.tahminim vakumlarda veya menbranda sorun var ki tam açılıp içeri suyu tam salmıyor.

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak üflüyor ama öyle 90 derece sıcaklığı değil sorun motor suyu sıcaklığında 90 dereceye çıkarsa hararet ki çok nadir oluyor onzaman kalorifer sıcaklığıda çok iyi oluyor.ama 84-85 e düşünce kalorifer sıcaklığıda haliyle düşüyor

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:09 ----------

Tamam kalorifer musluğuna baktırayım bide

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteği yeni, aracın su seviyesi de yeterli ise o zaman benim aklıma müşürün/termostatın derecesi gelir. Müşürün veya termostatın derecesi düşük ise termostat erken açılacağından kış mevsiminde, özellikle de uzun yolda aracın soğutma suyu ısısının 80-85 seviyelerde olması doğaldır.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi termostat veya gösterge arızalı kesinlikle... imkanı yok x20xev nin 85 derecelerde çalışmasının... bildiğin kalorifer kazanı o motor yaa :D
termostat sağlamsa 92 nin altı hayal resmen... 8 yıl kullandım defalarca termostat değiştirdim hatta söküpte kullandım yinede göremedim ben o dereceleri :D
taktırdığınız petek ne kadar kaliteli buda önemli... piyasada satılan kalın bakırdan yada aluminyumdan yapılanlar düşük ısıtma kapasitesine sahip oluyor genelde...

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
85 derecede olması önemli değilki o derecede bile hamam gibi ısıtır.50dereceden sonra sıcak üfler kalorifer.benim aklıma petekten başka bişey gelmiyor.opel yedek parçada orjinalin dışına çıkmayın yoksa verim alamazsınız

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Burada gözden kaçan bir nokta var, araba uzun yolda giderken ısı 84-85 derecede oluyormuş. Ben bir aralar kış mevsiminde sık sık İzmir-Ankara-Çankırı-Kastamonu güzergahında gider gelirdim. Yolda hava sıcaklığı çoğu kez -5 ila -10 derece olurdu, aracın hızını artırdığım zaman hararet ibresi mavi kısmı zar zor geçerdi. Arkadaşımız bir de bu durumu göz önüne alarak yorum yaparsa iyi olur.

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabam ısınmıyor

Cvp veren herkese teşekkür ederim.nevşehirde motor ustası ve elektrikçiler hala bir çözüm bulamadılar.soğutma suyu 84-85 dereceyi geçmiyor. Yazın aşırı sıcaklarda bile 90 dereceyi şehir içi trafiktezor gördü.termostat hararet müşürünü kalorifer peteği değişti ama sorun çözülmedi.müşür 105 derecelik takıldı çıkanda aynı idi.nevşehirden opelden anlayan bir usta tanıyan varmı.

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunduğunuz şehre göre bahsettiğiniz sıcaklık değerleri bence normal.Trafik yok,katedilen mesafe kısa.Ayrıca uzun yol sıcaklık değeriniz de normal.Yukarıda bahsedildiği gibi kalorifer musluğuna baktırın,hava üfleme kanallarına baktırın,aracınız 96 model,tıkanıklık olma ihtimali de var.Ayrıca aracınızın antifriz seviyesi de önemli.
Ben aracımı istanbulda kullanırken sıkışık trafikte 95'i gördüğüm oldu,fakat memlekette 90'a yaklaşmadı bile.Trafik ve mesafe çok etkiliyor bunu unutmayın.