Arabam ısınmıyor vectra cd

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.herkes opellin yüksek ısısından şikayet eder.benim araba ısınmıyor.termostatı değiştim fan müşürünü değiştim arabam 87-90 dereceye gelince fan açıyor 83-84 e geliyor ve buralarda dolaşıyor 84-85.ben opelin yüksek ısıda çalıştığını biliyorum benim ne yapmam lazım tavsiyeleriniz nedir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.herkes opellin yüksek ısısından şikayet eder.benim araba ısınmıyor.termostatı değiştim fan müşürünü değiştim arabam 87-90 dereceye gelince fan açıyor 83-84 e geliyor ve buralarda dolaşıyor 84-85.ben opelin yüksek ısıda çalıştığını biliyorum benim ne yapmam lazım tavsiyeleriniz nedir.

arabayı yeni aldıysanız fan müşürünü değiştirmiştir eski sahibi. eski sahibiyseniz ve böyle birşey yaptırmadıysanız fan müşürünüzü kontrol ettirebilirsiniz yada hararet göstergenizi

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan müşürünü ben üç gün önce değiştirdim.aracı bir yıl oldu alalı.bir yıldır böyle

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fan müşürünü ben üç gün önce değiştirdim.aracı bir yıl oldu alalı.bir yıldır böyle

termostat orjinalse ve bozuk olup acik kalmiyorsa hararet 92 nin altina dusmemeli... fan musurunuz orjinal degilse erken devreye girip gec cikiyorsa devreden hararetiniz dusuk seyredebilir fakat 80 li degerler yinede zor... hararet saatide dahil termostat ve fan musuru kontrol edilmeli...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

* Hararet saati 84-85 leri uzun yolda mı yoksa şehir içinde mi gösteriyor?
* Kalorifer sıcak hava üflüyor mu?
* 87-90 da fan açıyorsa bana göre müşürün derecesi düşük seçilmiş olmalı. Zira benim aracım 90 dan evvel fanı asla açmıyor, bazen 95 lerde devreye giriyor.
* Opel yüksek ısıda çalışır diyenler kim? Fan sistemine sahip bütün araçlar eski nesil pervaneli araçlara göre daha hararetli çalışır. Çünkü onlarda pervane her an devrededir.
* Kaloriferin aracın içini güzelce ısıtıyorsa ben bir de hararet saatine baktır derim. Ben aynı sorunu A kasa aracımda yaşadım, saati değiştirince herşey yoluna girmişti.

dursunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostatı beher taktırdım.şehir içinde 90 dereceyi zor görüyor araç.uzunyolda. 83-84 gibi.kaloriferdde pek sıcak üflemiyor.değiştiğim müşür üç tırnaklı idi bu takılan iki tırnaklı ama bi değişen olmadı.öncede aynı böyleydi.düşük derecede çalışması yakıtı etkilermi.hararet göstergesinden olduğunu düşünmüyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Termostatı beher taktırdım.şehir içinde 90 dereceyi zor görüyor araç.uzunyolda. 83-84 gibi.kaloriferdde pek sıcak üflemiyor.değiştiğim müşür üç tırnaklı idi bu takılan iki tırnaklı ama bi değişen olmadı.öncede aynı böyleydi.düşük derecede çalışması yakıtı etkilermi.hararet göstergesinden olduğunu düşünmüyorum.

Aracın kaloriferi yeteri kadar ısıtmadığına göre demek ki aracın soğutma suyu yeteri kadar ısınmıyor (su seviyesinin tam olduğunu kabul ediyorum, su seviyesi azsa kalorifer ısıtmaz). Uzun yolda bu mevsimde 83-84 dereceler bana göre normal değerlerdir.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel yüksek ısıda çalışmaz sakın sakın, ustaları dinlemeyin. Fan müşürü veya termostat yan sanayi ise dereceyi şaşırmış olabilir. Uzun yolda bu değerler iyidir, şehir içinde sürekli fan çalışırsa ömrü daha hızlı tükenir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen o motor sıcaklığında içeri sıcak hava gelmiyorsa kalorifer musluğu veya petek de sorun var