arabam calısmıyor acil yardım lutfen

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 gundur arabamı calıstırmıyordum bu gun calıstırmak istedim kontagı actıgımda üzerinde ingiliz anahtarı işareti olan lamba yanıp sonuyordu ve airbag abs ısıgıda dahil ısıklar sondukten sonra tekrar yandı ve sonmedi. calıstırmak istedigimde calısmadı araba mars motoru hic donmedi aracta tık yoktu bikackez kontagı acıp kapadım degisen bisey olmadı sonra aracın aküsünün bttigini farkettim merkezi kilit bile calısmadı arkadasımın arabasıyla takviye yaptık aku kendine geldi biraz airbag abs lambası falan normale dondu ama anahtar ısıgı yine yanıp sonuyordu ve calısmadı aracım sanki immobilazer hatası gibi geldi bana ama daha once basına gelen varmı boyle bir olay arabayı kitleyip bıraktım. buarada gaz fren yapıp hata koduna bakmaya calıstıgımda işe yaramadı cunku immobilazer hatasının 1613 lü gibi bi kod yazdıgını biliyordum ama bakamdım dedigim gibi.

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
guncel.
ilgilenen olursa konuyla bi soru daha sormak istiyorum gaz fren yaptıgımda hata kodu gozukmesi gereken km saati ekranında hicbi tepki olmuyor nedendir acaba?

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor arıza ışığı yanıp sönüyorsa immo hatasıdır. Akü bittiği zaman resetlenmiş olabilir.

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cvp icin tesekürler peki son sorum hakkında bilginiz varmı birde resetlendiyse ne yapmam gerekir

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtarlada denedim bugun yine calısmadı durduk yere neden bir arabanın immobilazeri bozulur? bu arada ingiliz anahtarı olan lamba yanıp sonmuyor sadece yanıyor.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
yedek anahtarlada denedim bugun yine calısmadı durduk yere neden bir arabanın immobilazeri bozulur? bu arada ingiliz anahtarı olan lamba yanıp sonmuyor sadece yanıyor.

Tech2 yada Op-Com bağlayıp hata koduna bakmak gerekir. Yoksa forumda hata kodu bulma diye aratırsanız, hata kodunuzu kendinizde öğrenebilirsiniz.

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında gaz fren yapıp hata koduna bakmaya calıstım ama km saatinde hicbi tepki olmadı ayrıca gizli menuden store kısmındaki koda baktım onlarda 00000000000000
bu duruma bi yorumu olan varmı

mali_vet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamı yaptırdım sonunda aynı sorun basına gelen olursa diye yazıyorum
arabanın akusu bitince beyine reset atmıs gibi bisey olmus sadece immo degil birsuru hata cıktı tech2 ye baglanınca tekrardan tech2 ile beyine format atılıp bilgiler girildi tech2 kullanmasını iyi bilen bir usta sayesinde takviye ile calıstırdık aracı yani tamamen yazılımsal bir problemmiş.