Araba hareket halindeyken anahtarın çıkarılması

eefraf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Geçtiğimiz gün arabayla giderken yan koltukta oturan oğlum birden anahtara hareketlendi ve anahtarı yerinden çıkardı. Araç ne stop etti ne de başka bir uyarı verdi. Gitmeye devam etti. Arabayı kenara çekip anahtarı takıp kapattım, sonra tekrar çalıştırıp devam ettim.

Bu bir sorun mudur? Yada bana sorun yaratacak birşey midir?

Lapsetur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Cvp: Araba hareket halindeyken anahtarın çıkarılması

İlk defa duyuyorum normalde çalışan arabada kontağı kapatmadan çıkmaması lazım.

Acaba bir önlem şeklimi?

Allah korusun araba stop etseydi tüm kontrolleri kaybedecektiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Başınıza gelen olay için geçmiş olsun. Ben de daha önce duymadım. Anahtarı ilk taktığımız konuma çevirmeden çıkmaması lazım. Yalnız benim kafama takılan asıl konu ön koltukta oturan çocuk. Ben bu konuda çok takıntılıyım. Uzanıp anahtarı çıkarabilecek çocuk, ön koltukta oturabilecek yaşa gelmemiş demektir. Allah esirgesin, bir kaza anında sizin kemeriniz takılıysa birşey olmaz ama o çocuk camdan fırlar direk. Trafik anlık gelişen olaylarla dolu. Yavrularımızı korumak için önce bizler önlemimizi alalım...

iPhone 6+ cihazından fırlatıldı [emoji1][emoji16][emoji6]

husamettin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Araba hareket halindeyken anahtarın çıkarılması

Ben aynı şeyi 1.3 cdti corsa aracım ile seyahat halindeyken yaptım. biraz uykuluydum ve sabah erken saatte terminalden misafirimi almaya gidiyordum. sanırım silecek kollarını çevirme niyetindeyken kontajı çeviriverdim. sonra çalıştırdım ama debriyaja basıp kontat mı yaptım yoksa araba zaetn ilerlediği için hareket mi etti hatırlamıyorum.