Araba Fiyatları

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene gelen ötv ve kur farkından dolayı araba fiyatları bir anda fırlamıştı. Ama 2018 model fiyatlara bakıyorum yine üstüne sağlam fark koymuşlar. Yakınca corsayı 100 bine alacağız. Avrupada yeni çıkan model geçen seneki fiyattan çıkar bizde niye artış bu kadar fazla. Fiyatlar arttıkça distirübütörler (nasıl yazılıyorsa artık tam türkçesini bilen söylesin düzelteyim) arabanın fiyatı azalsın diye arabanın görünmeyen parçalarının kalitesini düşürüyor yada hiç takmıyorlar. Ne desem bilemedim.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görüşe katılıyorum. Mesela Astra K'nın çelik bariyerlerini kaldırmışlar/hafifletmişler. Tabii çarpışma veya taklada J kasa kadar dayanıklı olmaz. diyorlar. 200 kg hafiflemiş böylece.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hatırlarsanız 90 lı yıllarda yatırım aracı olarak araba alınırdı. Malesef günümüzde bu durum aynı şekilde olmaya başladı. 2014 yılında 48 bin TL fiyata aldığım aracım, şu an bu fiyattan 5-10 bin TL fazlasında fiyatlara satılıyor. Bunun üzerine birde tok satıcı dediğimiz 15 bin TL fazla yazıp veren olursa satarımcılar eklenince piyasada malesef kontrolsüz bir yükselme oluşuyor. Üreticiler tarafından yapılan donanım değişiklikleri malesef ülkeden ülkeye değişiyor, ülkemizdeki acımasız vergi politikalarından dolayı üreticiler donanımlardan kısıyorlar.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım 2016 yılında sıfır leon 1.2 tsi 110 hp s&s almıştı 56 bin liraya.

Şu birebir aynı araç 95 bin lira. [emoji33]

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Geçen sene gelen ötv ve kur farkından dolayı araba fiyatları bir anda fırlamıştı. Ama 2018 model fiyatlara bakıyorum yine üstüne sağlam fark koymuşlar. Yakınca corsayı 100 bine alacağız. Avrupada yeni çıkan model geçen seneki fiyattan çıkar bizde niye artış bu kadar fazla. Fiyatlar arttıkça distirübütörler (nasıl yazılıyorsa artık tam türkçesini bilen söylesin düzelteyim) arabanın fiyatı azalsın diye arabanın görünmeyen parçalarının kalitesini düşürüyor yada hiç takmıyorlar. Ne desem bilemedim.
2016da 1.6 edition plus almıştım 55.000tl'ye almanya sitesinde 20bin küsur euro idi fiyatı. Şimdi edition plus olmuş 83.000tl. Almanya da hala 20bin küsur euro.

Bir de almanyada sadece iki donanım seçeneği var edition ve excellence. Kabaca gördüğüm kadarı ile excellence donanımında bile afl standart değil ve iki donanım paketi arasında 17inç jant ve cam çerçevesi dışında pek fark yok gibi. Ama afl' den tutun da sunroof'a kadar tüm seçenekleri ekleyebiliyorsunuz editiona bile. Bizdeki gibi design alırsan şu paket olmaz, sport alırsan bu paket olmaz, edition alırsan hiçbir halt olmaz demiyorlar. Hatta bizimkiler utanmadan çakma çin malı multimedya, park sensörü gibi ürünleri de donanım paketi niyetine satıyor nerdeyse. Keşke tr'de de böyle olsa. İstediğin arabayı istediğin donanım paketi, motor, şanzıman ile al özgürsün diyor adamlar. Bizimkiler de sömüredursun bizi...

Tr'de sunulmayan 1.4 t lpg/benzin motor seçeneğini biliyordum fakat 1.6 115hp için manuel şanzıman 6 ileri ve 6 ileri otomatik şanzıman seçeneği yeni dikkatimi çekti. Eski bir 1.6 115hp kullanıcısı olup 6. Vitesi arayan biri olarak buna çok şaşırdım ve kızdım!! Bize 5 vitesi kakalamışlar...

Son düzenleme: