araba çalışmıyor.sorun akü mü?

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa b arabama sol arkadan biri dokunmuş ve sanayide sol arka stop lambasını değiştirdim.şimdiye kadar hiç sorun çıkartmayan akü, bu değişimden 3-4 saat sonra gece 10 da, arabayı çalıştırmadı.vırr vırr etti kaldı.ben de vurdurarak çalıştırdım.acaba parklar mı açık kaldı dedim ama kapalıydı.sabahleyin yine çalışmadı.takviye ile çalıştırdıktan sonra stopları değiştien ustaya gittim, bana lambayla ilgisi yoktur akü gidik dedi.şarj edip etmediğine baktı normal çıktı.bu kadar ani bi şekilde (3-4 saat içinde) akü ölür mü.araba da şimdiye kadar kaçak yoktu..usta olmaz dedi ama stoplardan şase yapıyor olabilir mi?sonra boşuna akü almış olmayayım.

bir de akülerin boyutları standart mı.hangi markayı ve kaç amperlisini önerirsiniz.üzerindeki füze marka 60 amper miş.ama kaç yıllık akü bilmiyorum.arabayı alalı 1.5 sene oluyor, alırken üzerindeydi.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorununuz büyük ihtimal değişen stop ile ilgili. ileri giderken geri vites lambasının yanması, frene basınca stoplardan birinin yanıp diğerinin sönmesi gibi muhteşem işçilik çıkartan oto elektrikçilerinin sayısı epey fazla. hiçbir usta yaptığı işin yanlış olduğunu kabul etmez, yaptığının yanlış olduğu ortaya çıksa bile mutlaka bir bahane bulur, özellikle türk ise..
yerinizde olsam başka bir ustaya götürürdüm.