Araba aynı yerde resmen hoplayıp zıplıyor

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar araba özellikle 1.viteste resmen hopluyor,tekleme de denmez yani,resmen ileri geri beşik gibi sallanıyor.Hep de aynı yerde yapıyor;eve çıkarken yokuşta yapıyor.Arabayı 1'e alıyorum,gaza yüklenince başlıyor dans etmeye.yavaş yavaş gaz verirsem sorun yok.Yüksek viteslerde sorun yok.1 ve 2 de yapıyor.Arıza kodu olarak 156572 diye bir kod vermişti(yolculuk servo pozisyon sensör),onunla mı alakalı bilmiyorum.Bobin 10 bin km önce değişti.Delphi takıldı.
Servise çekeceğim ama önce danışmak istedim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başka şikayet yoksa sırf kalkışta yapıyor rolantide problem yoksa debrajdan olabilir

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sorun EGR kanalı tıkalı bakın valf demedim ,enduksiyon manifoldu ile EGR arasındaki baglantida tikaniklik var, gecmis olsun

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aynı sorunu sabit 1. vites 20km de giderken yaşıyorum, midem bulancak nerdeyse.

Sent from my iPhone using Tapatalk

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
neyse ben yazayim size opelin servis bultenini ordan devam edin...

Remedy:

In case of customer complaint disconnect the EGR valve connector. If the problem disappears it is mainly caused by a blocked EGR channel in the manifold flange.Remove intake manifold and check the EGR channel inside of the intake manifold flange. If the EGR channels are blocked, clean with a suitable tool.
Labour times: TC: Hours:U3 259 70 Clean EGR channels in 90 SA Intake manifoldThe costs for this repair will be covered during the normal warranty.The regular warranty procedure will apply.

numist2234

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2004 astra 1.4 aldım.arabanın motor sesi içeri çok giriyor.boğuk bi ses oluyor .belli hıza ulaştıktan sonra ses kesiliyor.ama çalıştırırken ve 3.vitese kadar bu ses hep var ..sorun ne olabilir?