Araba alacağımda fikirlerine ihtiyacım var !!!

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlar avensis 2.0 benzinli motoru o dönemde d4 motor tipidir .sıralı sistem lpg takılmaz araca takılıncada sıkıntılı zaten çok fazla arabada yoktur. mikserli sistemi uyarlıyorlar araba 3000 devire gelince gaza geçiyor falan aksiyona gerek yok yani. zaten pek tutulan bir araç değil tipide vasat :D

geçiçi olarak alacağım diyorsunuz 2. eli zayıf olan araçlara yönelmeyin derim.

1.6 vectra c opel astra vw bora golf tarzı bir araç bakarsanız 2. elde hem değer kaybetmez hem hızlı satarsınız...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 15:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:03 ----------

d4 toyotanın kullandığı benzinli motor tipi.
d4-d dizel motordur.

d4 motoru saçma salak direk enjensiyion motor tipi sıralı sistem takılmaz takılan mikserli sistem lpg ( bi izmirde birde ya sakarya yada kocaelinde takıyorlardı) uyarlıyorlar. çok sağlıklı değil tasarrufuda varla yok arası...

Ben de zaten d4d dizeldir demişim msj ımda. Arkadaşın yazdığı D4 ü yanlış okuyarak.

Neyse. Ben 2. elde LPG li araca karşıyım. Çünkü kişinin o LPG yi ne koşullarda taktırdığını sonrasında ne koşullarda kullandığını bilemezsiniz. O nedenle benzinli alıp kendinizin LPG taktırması her zaman daha sağlıklıdır.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih zaten işi özetlemiş, Avensis çok güzel araba ancak 2.0 direk enjeksiyon olduğu için LPg takılamıyor çünkü enjektörleri soğutmak gerekiyor. Bu sebebten dolayı rolantide ve cuff-off da benzinle çalışan sistemleri denediler ama yapan var mı bilemiyorum. Bu yüzden avensis 2.0 kafadan eleyin. 1,6 larına sıralı oluyormuş. TSi lere uygulanan sistem belki 2.0 lara uygulanabilir aslında araştırmak lazım. Tsi, TFSi lerde direk enjeksiyonlu olması lazım..

Ben de size vectra C veya Passat öneririm. 2. eli bence çok daha iyi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altea satılmaz, 2.0FSI olmasa bile satılmaz, alınası bir araba değil. Avensis çok iyi arabadır, tipi e işte ama 1.6 modellere bakmanız lazım, sıralı sistem uygulaması yok 2.0D4 motorlara direkt enjeksiyonla beyin arasında irtibat kurulmuyor. 1.6 motorlara sıralı sistem lpg sorunsuz uygulanıyor ve piyasası oldukça hızlıdır, 2.0 d4 motoru satamazsınız...

Önerim 1.6 vectra c dir, 1.6 piyasasında artık hatrı sayılır bir araba konumunda, 1.6 kasayı kaldırmıyor klişesini yıktılar ;)

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
altea kullanıcısı olarak alteayı tavsiye ederdim ama tüpsüz 2.0 motor çok yakar. avensiz daha mantıklı gibi bence

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Avensis 2.0'lara tüp birkaç yerde takılıyor diye araştırmıştım. Fakat ne derece sağlıklıdır bilemem. Sonuçta sıkıntılı olacağı için gerek yok.

Altea ise yine FSI motor ve yine tüp sıkıntılı. FSI'lara da tüp takılıyor bildiğim kadarıyla ama hem çok pahalı hem de çok az tasarruf ediliyor. O nedenle FSI'yi de geçerim.

Kaldı ki 1 yıl içinde tekrar paraya dönecek bir araç için iki seçenek de bence yanlış. İkisinin de ikinci eli çok hareketli değil.

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her ikisi yerine de otomatik g kasa astra almanı tavsiye ederim. piyasası seçtiğiniz arabalardan iyi. Elegans alabilirsin bu fiyatlara digital klima bile var

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Yorumlarınız için sağ olun peki Temiz volvo s40 2.0 otomatik 170 binde tüp takılmamış 2004 model alsam 22.500 tl ye ve 2 yıl binsem buna ne dersiniz?

Son düzenleme: