Apartmanımıza baz istasyonu kurmak istiyorlar

orucreis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankarada tam olarak nerede. minimum 10.000 dolar talep edin. zira piyasası budur. gelelim sağlık boyutuna. baz istasyonları elektromanyetik dalgalar aracılığı ile yayın yapıyor. evinizde radyonuz, uydu tvniz, kalosuz telefonunuz, wlan internetiniz, mikrodalganız var ise baz istasyonlarının zararından bahsetmeyiniz. zira daha yoğununa maruz kalıyorsunuz.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer mantıkla eve internet alırken aman kablosuz almayayım, evde cocuk var dedim.Laptopu eve getirdigimde kullanılabilir durumda 12 tane kablosuz ag vardı...
Sen cevreyi saglıgı dusunuyorsun ama herkes seninle aynı fikirde değil maalesef, bende gittim kendime kablosuz modem aldım

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı şekilde arkadaşlar bende önce eve kablolu modem almıştım.Ama eve taşındığımda 8-9 tane kablosuz internet olduğunu gördüm.Gittim bende aldım fakat kullanmadığım zamanlarda kapatıyorum.Bir arkadaşımız evinde radyasyon testi yaptırmış ve tasarruflu ampulden radyasyon geldiğini tespit etmiş.Cep telefonu 30 w saç kurutma 40w mikrodalga 70 w radyasyon yayıyormuş.Baz istasyonu ise 10 w.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada pazarlıkla 11000 dolara kadar çıktılar.Bende apartmanda 400 bin tl lik dubleksler var .Bu paraya onlar kabul etmez dedim.Fiyatı en son ne yaparsanız onu söyleyin dedim.Üstlerimize sormamız lazım dediler yarın haber veririz dediler bakalım yarın kaç teklif edecekler.Bu arada 3 yıllık peşin verebiliriz yeterki olur alalım diye söylediler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamam baz istasyonunlarından hepimiz şikayetciyiz. Peki içimizde kaç kişi cep telefonu kullanmıyor?

Can_517

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence biraz abartılmış, bu baz istasyonları ne kadar sıklıkla kurulursa o kadar az zararlı. yani daha az radyasyon yayıyorlar. Sonuçta 3 bina ileride olması ile sizin binanızın üzerinde olmasının bir farkı yok bana göre. Eğer evinizde cep telefonuuz çekiyorsa ve konuşabiliyosanız aynı derecede risk alıyosunuz demektir. Sonuçta nükleer reaktör değil bu, baz istasyonu. Ölçümleri doğru yapıldığı sürece belli bir aralıkta doğru değerler verdiği sürece zararlı olacağını sanmıyorum. Eğer kurduracaksanız daha fazla bedel isteyin bence. Binanın masrafları karşılanmış olur.

Aynı fikirdeyim.

Arkadaşlar baz istasynları her yerde var hatta parklar ve yolların içerisinde ki direklerde bile bundan dolayı biz kurdurmasak yan bina kurduracak ve aynı etkiyi biz yine göreceğiz.Birde mum dibine ışıkvermez misali apartmana zararı olmuyormuş.9 metre çapında yönlendirildiği yere doğru bir etkisi oluyormuş.

Bana kalırsa kabul etmeye bakın. Sizin örnekleğiniz olay geçmiş zamanda bizim başımıza geldi hemde 8000 dolar ın çok üzrinde bir rakamla. Apartman sakinleri yok olmaz dedi yan binaya kurulum yapıldı : ))))

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ankarada tam olarak nerede. minimum 10.000 dolar talep edin. zira piyasası budur. gelelim sağlık boyutuna. baz istasyonları elektromanyetik dalgalar aracılığı ile yayın yapıyor. evinizde radyonuz, uydu tvniz, kalosuz telefonunuz, wlan internetiniz, mikrodalganız var ise baz istasyonlarının zararından bahsetmeyiniz. zira daha yoğununa maruz kalıyorsunuz.

ŞUAN APARTMANDA wi-fi taraması yapıyorum tam tamına 20tane listeledi :D cep telefonları, bluetooth cihazları, lcd ekran tvler, normal tüplü tvler, mikro dalga fırın, normal fırınlar. İnanınki bunlar baz istasyonundan daha fazla radyasyon yayıyor. Ek olarak şunu söyleyim telekomda çalışan mühendis arkadaşımın dediği şu; "Abi direk ışına maruz kaldınmı zararı var yani baz istasyonun altında kalan binadan çok karşısındakiler daha çok radyasyon alıyor."
-ki artık herkesin bildiği gibi gizli baz istasyonları koyuyorlar, baz istasyonlarını bir tabelanın arkasına veya çatı görünümünde saklıyorlar :)

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla olmasının bir zararı yok ki o kadar. bir telefon en çok radyasyonu az çektiği yerde ve ilk çalış anında yayarmış. nelere maruz kalıyoruz bu masum kalıyor bence :D

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim hukuk profu fakultedeki aynı durumda kalmış. Kendisi 6 katlı apartmanın 3üncü katında oturuyor hukukı olarak mucadele etmiş ve bilirkişinin verdiği raporda 5. katta bile radyasyon değerinin altında. 4 ve 3 te çok az etkilenme varki bu değerlerin cok fazlasına gün içinde maruz kalınıyor malum. Hatta karsı bınada 4 katlı gelen bılırkısı sızın catıya degılde yarın öbürgün sizin karsı bnayla anlasırlarsa sızın ıcın cok sakıncalı demıs bu arada eskı yerlesım yerı sokaklar yenı ımar duzenlemesı gıbı 12metre yol 3 3 kaldırım mınımum 18 metre cepheden olusmuyor.5.5 6 metre yol evler arası cephe en fazla 10 metre.Çoğu yerde yok.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20 bin dolardan aşağısını kabul etmeyin. bu bence bazın büyüklüğü ilede ilgili ama bildiğim bir yerde yıllık 50 bin dolara anlaştılar ;)