Antifrize gerek var mı?

marcelle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı yaklaşık 5,5 ay önce 0 km. olarak aldım (Corsa 1.4 Essentia Otomatik Vites). Fabrika çıkışında bu araçta antifriz var mıdır, yoksa ben mi almalıyım?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Araçların soğutma sistemlerinde bildiğim kadarı ile asla ama asla zaten su kullanılmaz.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu mevsimlerde aldığınız sıfır araçların hepsi kış bakımları yapılıp teslim edilir...
Endişeniz yersiz. Eğer sonradan bir eksilme/ilave olmamışsa sıfır araçlarda Türkiye şartlarında antifiriz donması olmaz.
Radyatör su deponuz muhtemel turuncu renkte bir sıvı ile doludur. İşte o antifirizdir...

Son düzenleme:

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerek yok bayi koyuyo

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su tamamlama kabına bak.İçinde kırmızı bir sıvı varsa antifriz vardır.Berrak su varsa servise gidip antfiriz koymalarını iste.Zaten sıfırdan 5.5 aylıksa antfiriz özelliğini yitirmez.Bir dahaki sene başında ölçtürürsün.Gerçi sıfır araç su eksiltmez ama su eksiltirse servisten 1 litre antifriz al, 3 litrelik kaba koy geri kalanını suyla doldur antifrizli suyla tamamla.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı yaklaşık 5,5 ay önce 0 km. olarak aldım (Corsa 1.4 Essentia Otomatik Vites). Fabrika çıkışında bu araçta antifriz var mıdır, yoksa ben mi almalıyım?
Aklınızda bulunsun....
Fabrika çıkışı tüm araçlar -25 -30 dereceye ayarlanmış antifrizle çıkar..yani sizin servisiniz ancak satar...fabrika çıkışı yağı suyu antifrizi cam suyu ....Araç tam takır çıkar yanlız depoya 5 litre benzinle ne yazıkki :) çingeneler

gunay.t

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklınızda bulunsun....
Fabrika çıkışı tüm araçlar -25 -30 dereceye ayarlanmış antifrizle çıkar..yani sizin servisiniz ancak satar...fabrika çıkışı yağı suyu antifrizi cam suyu ....Araç tam takır çıkar yanlız depoya 5 litre benzinle ne yazıkki :) çingeneler

:D Allahtan 5 lt de olsa onu veriyolar yoksa sıfır araba alacaksın adam sana oradan " abi arabayı almaya benzin bidonu ile gel diyo mu :D "

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:D Allahtan 5 lt de olsa onu veriyolar yoksa sıfır araba alacaksın adam sana oradan " abi arabayı almaya benzin bidonu ile gel diyo mu :D "
hehe zaten servise siz alırken size söylüyor alıyorsunuz çünkü ışık yanıyor... ben mercedesi fabrika bandan teslim alırken benzin alın diyorlar ışığı da zaten yanıyor...uyanıklar birde fabrika çıkışı dibine benzinci koymuşlar pahalı satıyor almazsan çevre yolunda yok yolda kalırsın :)