Antifriz önerisi

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM’nin kendi orjinal antifrizini alın Alman üretimi.
arkadaşlar corsa d 70 bin km aracımda kırmızı antifriz var ilk kez değişim yaptıracağım 3 lt antifiriz alıp su ile karıştırıp kullanmayı düşünüyorum, dex cool aracım için uygun mudur bunu mu tavsiye edersiniz yoksa GM nim normal antifrizi var onu mu? kitapçıkta ürün parça no filan yazmiyor çok bilgi yok.. ayrıca şu an mevcut olan dex-cool mu bilmiyorum ama aracima dex cool zarar verir mi ?

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel parca olarak europar la anlaştı eropar antifiriz var ondan alıp koyabilirsiniz.. şu an ki fabrika dolumu antifiriz biraz agresif yani plastik termosotat hortum gibi parcalarda dezerformasyon yapıyor

• Beğen
Tepkiler: tcoban

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladığım kadarı ile dex cool olan tipi zarar verebiliyor, gerçi halen de satılıyor ama ben en iyisi riske atmamayım, corsa da fabrika dex cool mu koymuş bilmiyorum ama şu an bir sorun olmadı 10 yıldır aynı antifiriz var. en iyisi değişimi normal kırmızı antifiriz ile yapayım o halde ...

erdem555

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracınızda orijinal ne renk ise aynı antifirizden kullanmanız şart. Diğer türlü orta vadede sorun çıkar.

Ayrıca bazı iş bilmez özel servisler çeşme suyu eklerler. Buna sakın izin vermeyin, saf su ekleyin.

Çeşme suyundaki çok az miktarda dahi olan mineraller zamanla tortu oluşturur. Uzun vadede çok sorunlar yaşarsınız. Ucuz antifirizlerden kaçının. Hatta size tavsiyem gidin yetkili serviste bu işi yaptırın. Adam gibi kaliteli antifiriz kullanılmasını garanti altına almış olursunuz.