Antifiriz Koyma ???

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı ikinci el aldığım için bilmiyorum şuan içindekinin rengini özelliğini falan.. Ben mesela komple boşaltıp iyi bir antifiriz koydurmak istiyorum bu mümkünmi sizce ??

Aynısını ben de yapmak istiyorum ama yapacak kişi önemli burda,bilen birine yaptırmk lazım,Şahin varken kendim yapıyordum ama bu arabalar nasıldır bilmem.Muhtemelen benim arabanın da soğutma suyu hiç değişmemeiştir.

prefix

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısını ben de yapmak istiyorum ama yapacak kişi önemli burda,bilen birine yaptırmk lazım,Şahin varken kendim yapıyordum ama bu arabalar nasıldır bilmem.Muhtemelen benim arabanın da soğutma suyu hiç değişmemeiştir.

kırmızı antifirizden koymanız tacsiye edilir.tamamiyle boşaltığınızda 2 şişe alıyor biras da su ilave ediyorsunuz bilginiz olsun.PO da satılıyo die biliyorum ordan fiyat alabilrsiniz

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende koyduracam antifirz g12 sart kırmzıı diyorlar bu g12 ne oluyor bilen var mı :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracı ikinci el aldığım için bilmiyorum şuan içindekinin rengini özelliğini falan.. Ben mesela komple boşaltıp iyi bir antifiriz koydurmak istiyorum bu mümkünmi sizce ??

komple degismek istiyorsan servise git önce opelden kirmizi antifriz al....
karisim aynen böyle 3 litre anitifirz 3 litre damitilmis yani sterilize kirecsiz su ütü suyu yani...
diesel 1.3cdti icin ise 2,8 litreye 2,8 litre...
boslatmak icin sag alt kösede karburatörün su tahliye kapagi var vidali..

hsnmsn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
^^Mobil yağ değiştirme^^ yerleri var sanayilerde acaba oralar iyi yapabilirlermi ? Hem mobil antifiriz konulabilir..

Benim anladıgım simdi ben aracıma kırmızı(turuncu) renkte olan antifirizden mi koydurcam ??

Ve diyelim tüm sogutma sisteminin suyunu boşalttırıp koydurcam o zaman pekı sadece antifirizi mi koymak lazım yoksa söylenildiği gibi belli miktar safsu (destile) ile karıştırıp koymakmı lazım ??

Bi yerde okumustum sert su yani direk musluk suyu ile koymak bıraz sıkıntı yapabilirmiş yani kirçlenme tortu oluşturma gibi..

Musluk suyunu kaynatıp 1-2 gün dinlendirirseniz o suda yumuşak su haline gelir ( Bende çevre mühndisiyim laboratuvar çalışmalarından bliyorum ).

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marketlerde satılan 5 litrelik damacanalar olmaz mı?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
^^Mobil yağ değiştirme^^ yerleri var sanayilerde acaba oralar iyi yapabilirlermi ? Hem mobil antifiriz konulabilir..

Benim anladıgım simdi ben aracıma kırmızı(turuncu) renkte olan antifirizden mi koydurcam ??

Ve diyelim tüm sogutma sisteminin suyunu boşalttırıp koydurcam o zaman pekı sadece antifirizi mi koymak lazım yoksa söylenildiği gibi belli miktar safsu (destile) ile karıştırıp koymakmı lazım ??

yukarida yazmistim görmedin...%50 destilize su %50 antifriz yani 3 litre su 3 litre anitfirzi. karistirilip konur

fanta14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sıfır alıyorum.Muhtemelen yarın alacağım. Fabrika çıkışında oluyor mu araçta antifiriz?