antifiriz hakkında, vectra b

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merabalar....

Geçtiğimiz yaz aracımın devirdaimi değişmişti.sonrasında motor suyuna antifiriz koyulmadı.Şu an antiifiriz yok motor suyunda.
2-3 sene öncede termostat değişiminden sonra yenilenen motor suyuna antifiriz koydurduğumda radyatörden sızıntı yapmaya başlamıştı.Bir de radyatör tamirine para vermiştim.
Şimdi antifiriz eklesem aynı olay tekrar başıma gelir mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten araçlarda su olmaz. Bunu unutmayın ;)

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zamanki kaçağın sebei antifiriz olmayabilir sıkılması unutulan bir boru gibi. Mavi antifiriz koyun sorun yaşamazsınız

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
daha önce de mavi renkli antirifiz konulmuştu fakat yine de radyatörden su kaçırmaya başlamıştı.
su olmaz derken :confused:

Aracın soğutma sisteminde antifiriz cam suyu yerinde adı üzerinde cam suyu konur :) yani araçta sadece su olmaz. Öyle bir şey yok zaten... araç sıvısı bunlarda.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın soğutma sisteminde antifiriz cam suyu yerinde adı üzerinde cam suyu konur :) yani araçta sadece su olmaz. Öyle bir şey yok zaten... araç sıvısı bunlarda.

böyle bir fikre nereden kapıldınız bilmyorum ama insanları yanlış yönlendirmeyelim. Aracın bulunduğu bölgeye göre değişir bu söylediğiniz -5e ulaşamayacak bi yerde oturuyorsanız izmir gibi mesela 3su 1 antifiriz koyarsınız kartalkayadaysanız 1su 3antifiriz koyarsınız bu değerler zaten üzerinde belirtilir antifirizin

bu arada aklımda kaldığı kadarıyla sadece antifirz su ile doğru karıştırılmış bir antifirizden daha çabuk donar

örnek

28B5110C4078464AB8F489F2DC540AF1.jpg

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mehmet bey tek başına araç motor aksamında su yoktur. Bu şekilde mi yazmam gerek idi. Bilemiyorum. Sadece özel olarak üretilmemiş bir antifiriz kullanılması durumunda illa ki antifirizin özelliğini kazanması için su eklemek gerek. Ama sadece tak başına araç motorunda su olmaz. Bilmem anlata bildim mi?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi anladım kusura bakmayın. Yaz mevsiminde kısa süreli sadece su kullanmanın çok sorun olduğunu düşünmüyorum ama uzun süre olursa kireçlenme yapabilir suya bağlı olarak.

bu arada karşıyakadaymışsınız sizde %15 seviyesinde koyun antifirizi hem içiniz rahat olur hemde don yapmaz kireç tutmaz