Anten dibinden su alır mı?

can.yanbaz

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. Bugün aracı yıkadıktan sonra fark ettim ki antenin dibindeki plastik gitmiş. Bu plastik yüzünden araç oradan su alır mı acaba ona göre işlem yapacağım fikrinizi merak ettim.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Fotoğraf atabilirmisiniz, eğer boşluk varsa bence su alır...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende de o plastik biraz sorunlu. Aslında düzgünce yapıştırılabilir..

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. Bugün aracı yıkadıktan sonra fark ettim ki antenin dibindeki plastik gitmiş. Bu plastik yüzünden araç oradan su alır mı acaba ona göre işlem yapacağım fikrinizi merak ettim.
Hocam neredeyse tüm araçlarda o lastik belirli bir yaştan sonra kopuyor. Benimde kopuktu ben tavan döşemesini söküp yeni conta alıp taktım. Ama tavanının o bağlantı yerinden su alması imkansız anten dibi ile birleşim yeri sıfıra sıfır. Contası olmadan yıllarca kullanılan arabalar var hiç duymadım su alma şikayeti.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yağmurda su alır eğer en alttaki kauçuk kısımdan bahsediyorsanız

can.yanbaz

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
IMG_20211021_0728155a44bfadb0b59f89.jpg
IMG_20211021_0728091ea3b223d95a6cd8.jpg

Şuan bu sekilde anten

can.yanbaz

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam neredeyse tüm araçlarda o lastik belirli bir yaştan sonra kopuyor. Benimde kopuktu ben tavan döşemesini söküp yeni conta alıp taktım. Ama tavanının o bağlantı yerinden su alması imkansız anten dibi ile birleşim yeri sıfıra sıfır. Contası olmadan yıllarca kullanılan arabalar var hiç duymadım su alma şikayeti.
Contayı değiştirmek için tavan döşemesinin sökülmesi mi gerekiyor?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Köpekbalığı anteni alın güzelce çift taraflı bantla ile içten etrafını yapıştırın sorun olmaz...

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Contayı değiştirmek için tavan döşemesinin sökülmesi mi gerekiyor?
Hocam su falan almaz için rahat olsun. 8 yaşından büyük astra h yada farklı bir araçta anten dibi contası yerinde olan bulamazsınız (yapısı dolasıyla contası olmayanlar hariç) ben tamamen göreseli kötü göründüğü için alıp değiştirdim. Tavan döşmesinin arka kısmını söküp biraz esnetmeniz yeterli. işlem basit. bana kalırsa siyah bir silikonda alınıp güzelce çekilirse oda hem görsel hemde sızdırmazlık anlamında iş görür.

can.yanbaz

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Hocam su falan almaz için rahat olsun. 8 yaşından büyük astra h yada farklı bir araçta anten dibi contası yerinde olan bulamazsınız (yapısı dolasıyla contası olmayanlar hariç) ben tamamen göreseli kötü göründüğü için alıp değiştirdim. Tavan döşmesinin arka kısmını söküp biraz esnetmeniz yeterli. işlem basit. bana kalırsa siyah bir silikonda alınıp güzelce çekilirse oda hem görsel hemde sızdırmazlık anlamında iş görür.
Ben hiç bir yere dokunmuyayım cemil hocamın dediğini yapayim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Cemil