Antara mı? yoksa Captiva mı?

Antara mı? yoksa Captiva mı?

• Antara

Oy: 26 42.6%
  • Captiva

Oy: 35 57.4%

• Kullanılan toplam oy
    61

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ikiside güzel değil bence... cr-v ikisinide döver =)

TmaC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisinede binme sansım oldu antara nın içi captivaya göre cok daha kaliteli orası kesin ama captivanında kasası cok hos antara kasa bakımından pek hosuma gitmio cok gıcık bi tipi var antara ya baktıkca hyundai tuscon fln gelio aklıma jeep dedigin heybetli olmalı bence ben burdayım demeli

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antara iç mekan olarak daha şık ve kaliteli duruyor Captivaya göre. Fakat dış görünüş olarak Antara benim gözümde bitik. Özellikle de önden bakınca. Ayrıca fazla pahalı.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel mi Daewoo mu sorusunu tekrar şu şekilde sorayım;

Opel Agila mı, Chevrolet Spark mı?
Opel Corsa mı, Chevrolet Aveo mu?
Opel Astra mı, Chevrolet Lacetti mi?
Opel Insignia mı, Chevrolet Epica mı?
ve son olarak Opel Antara mı, Chevrolet Captiva mı?

Bu modeller çakma Chevrolet'tir arkadaşlar, yani Türkiye'de Daewoo olarak pazara girip satamayınca ismi Chevrolet olarak değiştirilen, Daewoo fabrikasında üretilen araçlardır. GM dünyada benzer startejileri her zaman kullanır, Güney Amerika'da Opel'in Chevrolet markası altında satılması gibi. Bu şekilde Chevrolet'in marka imajı sayesinde araçlar daha kaliteliymiş gibi mi algılanıyor, Chevrolet'in marka imajı mı zedeleniyor tartışılır. Gerçi Antara-Captiva-Equinox üçlüsünde durum biraz farklı, üçü ortak platformu paylaştıkları için kuzen sayılırlar ama bana göre Captiva falan hikaye. Chevrolet arması taşıyan SUV benim için budur...

suburban.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
suburban.jpg

Elbette Chevrolet dediğin böyle olmalı.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk chevrolet Türkiye de opel yetkili satıcılarının yanında satıldığını görünce hemen girdim bir showroom a. hayalimde abilerimin koyduğu resimler gibi, şu amerikan filmlerinde gördüğüm gibi araçlar vardı. birde ne göreyim, 4 teker, üstüne bir teneke kutu. hala öyle araçlar. captiva biraz daha iyi ama.yakından inceledim. zevkli bir araç,farklı bir kullanım şekli var.ama o gördüğüm taksilerin kalitesinde üretiliyorsa 5 para etmez. ayrıca ben çoğu zaman opel antara ile captiva yı hep biribirine benzetirim.hatta aynı araçlar gibi geliyor dıştan bakınca

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bi ara showroom da antara nın üzerinde 107 ooo tl yazıyordu. sonra öğrendik ki opel antarada 25 ooo tl indireme gitmiş...

bence antara almak biraz abes. en azıdan captiva varken....

astracoupe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yonja.com
konuyu ben actım ve artık yorumumu da yapayım :)
benim gözümde
CAPTİVA: piyasada halen var olmaya çalışan daewoo kökenli bir firma
aynı zamanda efsane amerikan chevrolet markasını kirleten bir model...
opel antara seviyoruz. german forever :D

Son düzenleme:

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
opel bayisinde ilk önce captivaya bindim benim gözümde gerçekten çok güzel bir jipti hatta kia sorentodan ve suzuki grand vitaradan daha çok hoşuma gitti ancak fiyatı biraz yüksek geldi gözüme biraz ilerdeki antarayı daha güzel daha kaliteli zannederek onada bindim ancak benim gözümde opele yakışmayan bi jip olduğu kanısına vardım kaliteli malzeme kullanılmış olabilir ancak o fiyatı o jipe hayatta vermem ederi o değil ve opele kesinlikle yakışmamış opelin rakipleri vw vs. araçlar iken tutupta böyle bir araç yapması hiç hoş olmamış bence zaten piyasada ne kadar antara olduğuda bi ispat niteliğinde