ANT OTO tarafından resmen dolandırıldım

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurban bayramı üzeri antalya istikametine doğru giderken otobandan Adana gişelerinde KGS kuyruğundayken zincirleme kaza oldu haliyle aracıma arkadan çarptılar bayram sonrası antalyada aracımı ant otoya götürdüm servise  kusursuz olduğum için herhangi bir ücret ödemicektim serviste böyle söylendi fakat karşı tarafın sigortası geç öder dendi ve aracımı kaskodan yapacaklarını karşı tarafın sigortası ücreti kasko firmaasına ödeyecekleri dendi bende kabul ettim ayrıca yolda taş geldiği için camımda çatlamıştı orjinal cam takılmasını istedim kaskodan kaskomun delineceği söylendi orjinal camı karşılamıyormuş ne yapabilir dediğimde farkını öderseniz kaskonuz delinmez dendi ve ben o farkı ödedim 150 TL aracım yapıldı 1 hafta sonra aldım ve yaşadığım ile geri döndüm dün kaskomu yenilemek için acentaya gittim fakat hasar kaydı vardı indirimden yararlanamıyordum araştırdık ve aracımın tamirinin kaskomdan ödendiğini ve karşı tarafın sigortasının ödemesinin filan yalan olduğunu öğrendik üstelik kaskom delinmesin diye ödediğim camın farkını bile cepten ödedim anlayacağınız resmen servis dolandırdı servisi aradık kimseyle konusamadık hasar tespiti ve evrakları yapan kişinin işten ayrıldığını söylediler numarasını verdiler aradık abi bize gelen kaskolu araçların hasarını müşteriyi ikna edip kaskodan yaptırın söylendi ben işi bıraktım beni ilgilendirmiyor ANT OTO ile  görüşün ben karışmam falan dedi şimdi siz söyleyin ben bu firmaya ne yapayım hasarsızlık indirimi alamadım yaklaşık 400 lira veya üstü artı kaskom delinmesin diye cepten ödediğim 150 lira  firmanin bana attığı kazığın boyutu 550 - 600 lira  31agryyy madd

[img=800x600]http://img478.yukle.tc/images/1577DSCF1569.JPG[/img]
[img=800x600]http://img477.yukle.tc/images/7470DSCF1575.JPG[/img]
[img=800x600]http://img477.yukle.tc/images/5893DSCF1579.JPG[/img]
ilk vuran vatandaşta bu megan süratli gelip gişeleri karıştırınca bu oldu ve sağolsun bayramımızın içine ettiği için halen kendisine teşekkür ediyorum  special_Yeah
[img=800x600]http://img476.yukle.tc/images/8486DSCF1573.JPG[/img]

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ANT OTO tarafından resmen dolandırıldım

geçmiş olsun bu saatten sonra diyecek pek bir şey kalmıyor bu tür insanlar insan demek ne kadar doğru o da tartışılır ama kendi işlerinin çabuk hallolması için yaptıkları bir düzen Allahlarından bulsunlar sizede tekrar geçmiş olsun

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun arkadaşım... Bu saatten sonra yapabileceğin pek birşey yok gibi görünüyor. Mahkemeye fln verebilirsin ama astarı yüzünden pahalıya çıkar.
Güvenmeyeceksin insanlara, kendi işini kendin takip edeceksin peşini bırakmayacaksın sürekli taciz edeceksin insanları işlerini doğru yapmaları için. Benim bu ülkede öğrendiğim şey bu.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öncelikle hasarınız için geçmiş olsun, servis size şu konuda doğru bilgi vermiş eğer ki kusur karşı tarafta ise aracınız kaskodan onarılır hasar tutarı karşı tarafın trafik sigortasından istenir ve sizin kaskonuz bozulmaz.

Ailesi sigortacı olan ve 2. meslek olarak bu işi yapan biri olarak sizi şöyle aydınlatayım. Kaza anında Maddi hasarlı kaza tespit tutanağı tuttunuz mu?

Eğer tutanağı tuttuysanız size vuran kişinin ehliyet ruhsat ve trafik sigortası fotokopileri ile hasar evraklarını servise teslim ettiniz mi?

Eğer bunları yaptıysanız önümüze 2 seçenek gelir ya servis kaza tespit tutanağını dosyanın içinde kasko şirketine yollamadı.
Yada tutanak yollandı sisteme işlendi ama kasko şirketi hasar tutarını karşı taraftan henüz almadı. Eğer ki almadıysa sorun değil kaskonuzu yenilersiniz ödemeyi alınca indirimi kaskonuza aktarır ödediğiniz fazla tutarı geri alırsınız. Aslında tüm bunları size acentenizin anlatması lazım.

Eğer bana özelden aracınızın plakası ile TC yi verirseniz sizin için kontrol ederim. Yada özelden msj atın telefonumu veriyim arayın sistemden kontrol ediyim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.keşke aracı adana onatça ya da arpelden yaptırsaydınız.gelelim kasko mevzuna.kaskonuzu deldilerse o işten dönüşü çok zor.eski aracımla yaptıgım kazada sadece sağ arka kapının değişmesi gerekiyordu.(kdv dahil 400tl).işçilik ve boya ile olsun olsun 700 tl olsun.benim kasko firmama 2000 küsür lira fatura kestiler.ve benim hasarsızlık indirimim 2 kademe düştü.zararim sizin kadar oldu.itiraz etmiştim.kasko şirketinin eksperti de bu işten para yiyordu.onu da söylememe ve ispatlamama rağmen ne benim hasarsızlık indirimim geri geldi ne de  şirket bir yaptırım uyguladı.işin peşinden çok gitmiştik ama bir süreden sonra bıktırıyorlar.geçmiş olsun tekrar.

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Öncelikle hasarınız için geçmiş olsun, servis size şu konuda doğru bilgi vermiş eğer ki kusur karşı tarafta ise aracınız kaskodan onarılır hasar tutarı karşı tarafın trafik sigortasından istenir ve sizin kaskonuz bozulmaz.

Ailesi sigortacı olan ve 2. meslek olarak bu işi yapan biri olarak sizi şöyle aydınlatayım. Kaza anında Maddi hasarlı kaza tespit tutanağı tuttunuz mu?

Eğer tutanağı tuttuysanız size vuran kişinin ehliyet ruhsat ve trafik sigortası fotokopileri ile hasar evraklarını servise teslim ettiniz mi?

Eğer bunları yaptıysanız önümüze 2 seçenek gelir ya servis kaza tespit tutanağını dosyanın içinde kasko şirketine yollamadı.
Yada tutanak yollandı sisteme işlendi ama kasko şirketi hasar tutarını karşı taraftan henüz almadı. Eğer ki almadıysa sorun değil kaskonuzu yenilersiniz ödemeyi alınca indirimi kaskonuza aktarır ödediğiniz fazla tutarı geri alırsınız. Aslında tüm bunları size acentenizin anlatması lazım.

Eğer bana özelden aracınızın plakası ile TC yi verirseniz sizin için kontrol ederim. Yada özelden msj atın telefonumu veriyim arayın sistemden kontrol ediyim.

hocam kaza teespit tutanağı dolduruldu trafik polisi geldi zaten ve orjinallerini bana verdiler sende hata yok diyerekten ehliyet fotokopileri filan herşey tamam servise tesli ettim serviste hasar danışmanı olarak çalışan kişiyi aradım bize tüm hasarları kaskosu varsa kaskodan yaptırın dendi erken ödüyormuş falan sanırım bunlar bizim kaza tutanaklarını işleme bile sokmamışlar aradan 4 ay geçti

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

http://www.sbm.org.tr/?p=application&objectId=23

Bu adresten kaza tespit tutanağını bir kontrol edin sisteme işlenmiş mi eğer işlenmiş ise kasko şirketiniz ile görüşürsünüz parayı karşı taraftan alır. Eğer işlenmemişse tutanağı servise verdiğinizi söyleyin evrakların içinde varsa tramere işlerler.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ,Allah beterinden korusun.

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok teşekkür ederim olacağı varmış ya hani kazadan dolayı kaskom delinse sorun etmicem delinmesin diye orjinal cam farkını bile ödedim adamlara
sn : recepakcay özelden gönderdim

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DrFuchs link' Alıntı:
çok teşekkür ederim olacağı varmış ya hani kazadan dolayı kaskom delinse sorun etmicem delinmesin diye orjinal cam farkını bile ödedim adamlara
sn : recepakcay özelden gönderdim

Ben kontrol ettim kaza tutanağı sisteme işlenmiş ve sizin suçsuz olduğunuza karar verilmiş söylediğim adresten kontrol edin kusur oranı 0 diye yazıyor. Yapmanız gereken kasko şirketiniz ile görüşmek ve hasar tutarını suçlu olan araçların trafik sigortasından Rücu etmesi gerekir. İşlem tamamlandığında kaskonuz bozulmaz bazen bu tür işlemler 1 ayı bulabiliyor, acentenize söyleyin kasko şirketiniz ile görüşüp gereken işlemlerin yapılmasını sağlayın.

Şöyle söyleyin ben bu kazada suçlu değilim kaza tutanağında suçlu olmadığım gözüküyor, lütfen hasar tutarımı karşı taraftan rücu edip kaskomun hasarsızlık indirimi iade eder misiniz.