Anlık tüketim,araç boşta iken;

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracında bir problem yok.. aracı durduğu yerde çalıştırırsan yol bilgisayarı aracın saatte yakacağı yakıtı gösterir ama hareket halindeyken 100 kmde yakacağı yakıtı gösterir.. bu yüzden aracın saatte 0.7 lt yakıt yakıyorsa.. 10 km hızla giderken boşa atarsan 7 lt gösterir çünkü 10 km'e hızla 100 km yi 10 saatte alırsın bu yüzden 7 litre yakıt yakarsın :D
işçi problemi gibi bir açıklama oldu...:D
en mantıklı açıklama :good:

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H aracım var.Hareket halindeyken vitesi boşa alınca,sanki araca gaz veriliyormuş gibi 100 km'de 5-6 lt(Anlık tüketim) gösteriyor.Yol bilgisayarı hangi birime bağlı olarak(tekerlek,şanzıman,enjeksiyon) çalışıyor?Gerçekten, vites boştayken bu kadar yakıt harcıyor mudur?

Boşa atmayın, atmayın ki gaz kesici devreye girsin. 50 km/sa hıza düşene kadar 5. vitesi koruyabilirsiniz.

bedirhan808

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyide benim kafamın basmadıgı devir saati niye 2000 3000 d/dak gösterir :)

niet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim.FireStarteR isimli arkadaşın verdiği bilgiler mantıklı geldi.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Astra G 1.6 Otomatik Park vitesinde devir 700-800 yakıt tüketimi 0.7 lt

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben ayağımı gazdan kesince 9999 oluyor!!!!:confused:
Biliyorum hortlatma olacak ama yazmazsam gece uyuyamam :D

Sizin bilgisayar'ın birimi yanlış, mil/galon olarak ayarlı galiba. Öyle olunca cut-offta sıfıra bölüm işlemi oluyor, dolayısıyla sonuç sonsuz çıkıyor. Yani 1 galon benzin ile sonsuz km, pardon, mil gidebilirsiniz, çünkü hiçbir şey tüketmiyorsunuz demeye çalışıyor :)

Düzelttirmeden önce bende de o şekilde çıkıyordu.

serdar_c25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mil/galon

Biliyorum hortlatma olacak ama yazmazsam gece uyuyamam :D

Sizin bilgisayar'ın birimi yanlış, mil/galon olarak ayarlı galiba. Öyle olunca cut-offta sıfıra bölüm işlemi oluyor, dolayısıyla sonuç sonsuz çıkıyor. Yani 1 galon benzin ile sonsuz km, pardon, mil gidebilirsiniz, çünkü hiçbir şey tüketmiyorsunuz demeye çalışıyor :)

Düzelttirmeden önce bende de o şekilde çıkıyordu.

Alper Bey,

Sizin bilgisayar neden ve nasıl km'den mil/galona dönmüştü acaba? Benim bilgisayar normal çalıştığı halde yakıtla ilgili olan ekran abuk rakamlar gösteriyor da. Acaba benimkinde de mi aynı problem var? Servis nedenini bulamadı. Siz nerede düzelttirmiştiniz acaba? Bende Ankara'dayım. Bu işten anlayan biyer varsa adres verebilirmisin?

Teşekkürler.