Ankara ve bitmeyen asfalt çalışması

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hergün konya samsun yolunu kullanarak okula gidip geliyorum.Temmuz ayının başından beri 20 km lik bu yolun asfaltı bir türlü bitirilemedi.Benim bildiğim asfalt yapılırken 3 şeritli yolun 2 şeridi kapatılır 1 şeritden yol verilir.Yada yol gidiş-geliş olarak bölünerek insanların ulaşımı kolay hale getirilir.Ankarada öyle bir şey yok yolun tamamı kapatılıyor:mad:.Ben balgatla dikmen arasında cevizlidere diye tabir edilen mahallede oturuyorum,çok dik rampanın olduğu bir yer koca kamyonlar ve 6-7 tane otobüs gördüm evimin önünde.Adamlar yol sordular.Dikmen caddesi daha da beterdi. 3-4 tane ağız kavgası eden 2 tane kaza gördüm yarım saatte.Yazık oluyor bu millete

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben iki gündür yollardayım (İzmir-Ankara-Çankırı-Tosya) tamir yapılmayan yol yok. Sözüm ona yolların çoğu duble, gör de inanma, tamiratlar yüzünden genelde duble yol yok. En baba asfaltın ömrü artık 1-2 ay. Yazık bu ülkenin parasına puluna.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Ankara trafiği berbat bi halde. Bugün ben de dikmen caddesinden geçtim. O keşmekeşi görünce altyollara aralara derelere attım kendimi.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey yol tamir olur ama tamamı kapatılamaz.İşin üzücü yanı kaza yapanlardan bir tanesi öğrenci servisiydi.Birde yol çukurambar tarafına verilmiş ve insanlar gölbaşı tarafına gitmek istiyor.Oradan gölbaşına yol yok.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankarayı bilmeyen birisi için yada eşim gibi yer yön bilgisi zayıflar için hiç hoş birşey değil

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş bey yol tamir olur ama tamamı kapatılamaz.İşin üzücü yanı kaza yapanlardan bir tanesi öğrenci servisiydi.Birde yol çukurambar tarafına verilmiş ve insanlar gölbaşı tarafına gitmek istiyor.Oradan gölbaşına yol yok.
Ben bugün bir araçla az daha kafa kafaya geliyordum, son anda yırttık. Karşı şeridi trafiğe kapatmışlar, yetersiz işaretleme olunca bu tür sorumsuzluklar ciddi kazalara neden olabilir.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bilkentten indim yolun yarısını kazımışlar en az 15-15cm yükseklik farkı kalmış kazılan kısımla eski asfalt arasında. benim lastikler zaten yanak. yarılacak diye korkumdan armadaya kadar kazık yolda gittim. böyle iş mi olur?

By asTRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende tatıl ıcın gıttıgım ankarada konya yolunu kullanmak zorunda oldugum ıcın hergun aynı cıleyı cektım ramazanda nerdeyse butun ıftarları yolda actım bu trafık yuzunden.. Memlekete dondumde ancak rahatladım araba kullanmanın zevkıne vardım :)

By asTRa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün bilkentten indim yolun yarısını kazımışlar en az 15-15cm yükseklik farkı kalmış kazılan kısımla eski asfalt arasında. benim lastikler zaten yanak. yarılacak diye korkumdan armadaya kadar kazık yolda gittim. böyle iş mi olur?
gercekten cok kotu o yukseklık farklarıya bıkac kez fark etmeden suratlı gectım amartisorler su an ne durumda bılmıyorum ama on takımdan sesler gelmeye basladı :(
:mad:

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ya, bir de yapılan yollar eskilerinden kötü oluyor ya, çıldırmamak için zor tutuyorum kendimi.

Eskişehir yolunun yapılan iki şeridi şu anda eskisinden çok daha kötü ve düz değil malesef.

Bütün bunlar Ankaralıların cebinden çıkıyor...