Ankara - Pozantı otobanı

simurg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yılarca hayalini kurduğum yol bir türlü bitmiyor. 2002 de Ankara'dan Antep'e giderken Pozantı'ya 40-50 km kala uzun kamyon kuyruğu nedeniyle 4 kez ciddi kaza tehlikesi atlatmıştık. O zaman otoban yapılacak 2005te bitecek deniyordu hala devem ediyor.

Ayrıntılı bilgi için: firma web sitesi: http://www.nckyao.com
www.kgm.gov.tr

2008e kadar biteceği söyleniyor ama bence 2015i bulur. Sözde Edirne'den Urfa'ya hatta Diyarbakır'a kadar otobandan gidilecekti ama hepsi sözde kaldı gibi. Türkiye'deki en yoğun güzergahın hali içler acısı.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız sen de hak verirsin ki oradaki doğa şartları çok zorlu. geç olsun da güç olmasın.. Eğer o yol yapılırsa,Türkiye'nin en sorunlu yol düzergahlarından biri de halledilmiş olur. Hem kamyoncular hem de otomobil sürücüleri rahatlar. Umarım en kısa zamanda bitiriler.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi dakka bi dakka yaa ben hatay'a giderken bi otobandan gitmiştim hangi otoban olaki o şimdi anlamadım ben:eek:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam sanırım benim gittğim otoban adana pozantı arası idi dimi bayaa zaman geçmiş gitmeyeli şimdi hatırladım:):)

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin gittiğin otoban Adana-Antep otobanıdır ! Adana otobanına girmeden önceki yol pozantı yolu olarak geçer. Pozantıyı geçtin mi önün açık artık. Sonrası otoban.

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla haberim yoktu süper olur. sakarya mersin arası benim için eziyet oluyordu(hatun duymasın :D)

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet gitmeyeli 1 yılı gecti unutmuşum şimdi gözümün önüne getirince pozantıyı gecince otoban başlıyordu;);)

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatta otobandan önce "şeker pınarı" vardır. Mutlaka pozantıdan geçerken oraya uğrarım. Buz gibi soğuk suyu içer, biraz da dinlenir, yoluma devam ederim. Oraya yolu düşen arkadaşlar mutlaka "şeker pınarı"na uğrasınlar. Et mandal, şiş ve balık yemek ve buz gibi su içmek için birebirdir !;)

Neutral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen hemen her yaz o yolun çilesini çekerim. kaç kez kaza atlattık. hatalı sollamalar, ani frenler, 2 şeritli yolda 3. aracın yolu zaptetmesi gibi....

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Otobanı bırak daha 30 km lik Manisa-Turgutlu yolunu kaç yıldır hala bitiremediler;işin kötüsü o yolda devamlı Aliağa ya giden veya gelen tankerler dolu,takıldınmı peşine artık evlere şenlik ... :( :confused: :mad: