Ankara mı İstanbul mu..

Angara mı İstanbol mu..

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğma büyüme Angaralı olarak şehrimi çok seviyorum. Burdan başka yere gittiğimde dönüşü bile bana haz veriyor. Bilmem neden bu kadar sevip benimsemişim.
Şu an hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak eğer keşmekeşlikten ve trafikten nefret ederseniz istanbulu hiç düşünmemelisiniz. İst çok büyük ve şehir merkezinde çalışırsanız yani ev iş yakın olursa bir nebze rahat. Ancak lojmanda oturmayacaksanız şehir merkezinde kendi evinizde yoksa nerdeyse bir maaşı kiraya ve aidat masraflarıa verirsiniz.
Angarada bu işleri yarı fiyatına ve hiç stres olmadan yaparsınız. Yalnız Angarada yazlar sıcak ve kurak kışlar soğuk ve yağışlıdır :D Yazı güzeldirde kışı biraz fazla soğuktur İstanbula göre. Hem yokuşu fazladır hem rakımı yüksektir. Aracınız daha fazla yakar, ısınmak için 2 katı doğalgaz harcarsınız.
Bu iki şehrin güzel taraflarını bünyesinde barındıran yer ise bence İzmirdir. Orda yaşayan arkadaşlarım kışı gaz sobasıyla geçirirler. Tüm tatil beldelerine yakındır. H.sonu atlayıp rahatca dinlenecek birçok yer bulabilirsin. Üstelik ev ve yaşam fiyatları neredeyse Angaraya yakındır. İnsanı temiz dürüst ve sıcak kanlıdır.
Ben bir Angaralı olarak önce İzmir sonra Angara öneririm :)

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul-Ankara kıyaslamasında Ankara derim. Ankara'da bugün çoluk çocuk oturabileceğin ve işine max 1 saatte gidebileceğin (o da sabah yoğun trafikte) mevkide bir evi max 500'e kiralayabilirsin. İstanbul'da ben 9 sene önce Beşiktaş'ta 350 TL kira veriyordum. Aynı ekonomik ölçek diğer gider kalemlerinde de (yol, iaşe vs) geçerli.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbulun kışı artık Ankara'dan daha sert geçiyor bence. Eskidendi Ankara'nın sert kışları yarım metre kar yağmalar falan..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Üç büyük şehir için benim sıralamam; İstanbul-İzmir-Ankara veya İstanbul-Ankara-İzmir şeklinde olurdu.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şair ne demis ankara karım istanbul sevgilim gibi:)) gerisini siz anlayın:D

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da yaşar İstanbul'a gezmeye giderdim ben olsam. evcimenim ben fazla gezmem diyorsanız ankara çok iyi bir yer. trafik istanbuldan daha berbat. şu eds ler geldi de biraz rahat ettik.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
İstanbulun kışı artık Ankara'dan daha sert geçiyor bence. Eskidendi Ankara'nın sert kışları yarım metre kar yağmalar falan..

Yok hocam yok Ankara ayazının yarısı bile İstanbul'da yok. Kar olayına gelince İstanbula'da eskisi gibi kar yağmıyor.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene ankarada kaldım hatta emek cumhuriyet lisesi mezunuyum :) bence ankara neden..
zaten memur ve öğrenci şehri.. yaşam istanbula oranla ucuz mesafeler her yer birbirine yakın buda benzinden tasarruf demek.. benim bir amcaoğl beylikdüzünde biri kartalda birinden diğerine gitmeye kalksan ankara istanbul 4 saat sende rahat kartl beylikdüzü trafik falan 3 saatte gidersin :D :D

ankara alt yapı olarakda düzenlib ir şehir çünkü sıfırdan yapılmış sanırım yanlış hatırlamıyorsam almanlar yapmış o günden bu günede o proje dahilinde gelişiyor şehirin alt yapısı yani istanbul gibi megaköy değil her şeyi düzenli..

tek benim için ankarada zor olan ayazı sabah ayazı yok böyle bir şey adamda yüz göz kalmıyor :D soğuğu pis kuru bir soğuk yazlarıda keza kuru bir sıcak var bunun dışında yaşanıcak güzel bir şehir..

istanbulda orta düzeyde bir hayat yaşarsan aynı koşullarda ankarada üst düzey bir hayat yaşarsın..

başqan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara'da yaşar İstanbul'a gezmeye giderdim ben olsam. evcimenim ben fazla gezmem diyorsanız ankara çok iyi bir yer. trafik istanbuldan daha berbat. şu eds ler geldi de biraz rahat ettik.

:good:mantıklı geliyo..
peki araç için nemli ya da kuru hava motor performansı ve yakıta ne etki eder..:D