Ankara için lpg nin ruhsata işletilmesi prosedürü

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki günlerde sızdırmazlık ve muayene işini hallettim ancak emniyet kilitlenmiş bir saat önce saat 08:00 gibi emniyetteydim ve önümde yaklaşık bin kişi vardı yarım saat beklememe rağmen numeratörden işlem numarası alamadım (hatta numeratörü bile göremedim inanın) ben de işimi daha erken halletmek üzere başka bir güne erteledim. Bu nedir böyle efendim! İşkence resmen...

DOHCLINE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok uzun işi var yaa.. benim arabamda aldığımda lpg olmasaydı kesinlikle taktırmazdım.. 2. bi araba alırsam bu arabamdan söktürmeyi düşünüyorum...

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısaca maceramı yazayım

Sabah 09:00 gibi Ostim'de makina mühendisleri odasının denetim birimi var orada sızdırmazlık için sıraya girdim kıvrıla kıvrıla giden sırada yarım saat kadar bekledim orada bir eleman arakdaşların da zikrettiği gibi ek:1 tespit formu dolduruyorum 10ytl diyor verdim halletti sonra sıram geldi sızdırmazlığı kontrol ettiler ve arka yola çek arabanı işlemler için ofise gir işlemini hallettir dediler. Aynen öyle yaptım on beş-yirmi dakika içinde kağıt işleri de halloldu bu arada 25 ytl ücret aldılar.

Ertesi gün sabah 08:00 da varlık'da muayene sırasına sol şeride girdim. (Bir arkadaş söylemişti ama emin olamamıştım ne kadar boş görünse de muhakkak sol şeride girin). Bir saatten biraz fazla bir sürede muayene işi bitti. Pek de muayene ettikleri söylenemez açıkçası ama aracınızda reflektör+yangın tüpü+ecza çantası kesin bulunmalı aksi takdirde orada kzıılayın setlerine 50ytl para vermek zorunda kalıyorsunuz. Arkadaşından emanet alan da bir çok kişi vardı sırada aklınızda bulunsun. Muayene bittiğinde ileride müsait bir yere arabayı park edip hemen oradaki vergi dairesine 111ytl muayene ücretini yatırdım. Bu da bekleme süresiyle yarım saate yakın sürdü. Sonra zaten yönlendiriyorlar tasdik yeri var oraya tasdik ettiriyorsunuz ve buradaki işlem bitiyor.

En son olay emniyet (akköprü ankamall'un arkası). Sabah 06:30 da sıraya girdim. (Sabahın köründe gelmeme rağmen belge yenileme numeratöründen 63. sırayı alabildim) .(Siz de en geç 07:00 gibi gelirseniz öğleden önce işiniz hallolur, 08:00 gibi gelirseniz öğleden sonra sıra gelir, 09:00 gibi gelirseniz hiç gelmeyin bence takipçiye falan verin o yapsın işi) Neyse numeratör sırasına girip belge yenileme numarası alıyorsunuz. Sonra sıranızı bekliyorsunuz. 23-24-25 numaralı bankolarda aldığınız işlem numarası yandığında öğleden sonraya yahut ertesi güne gelip almak üzere ruhsat işlemini hallediyorsunuz. Tek yaprak değiştirdim ben 28ytl. Toplam masrafım 10+25+111+28=174ytl'ye işlem tamamdır. Bazen ruhsatta boş yer olmamasından kaynaklansa gerek çift yaprak değişmesi gerekebiliyormuş ki eğer öyleyse 28 değil 68 ödüyorsunuz masraf 214 ytl'ye çıkıyor.

İşlem tamamdır da canımı da çıkardılar yahu.