Ankara da LPG pompa üçkağıtcılığı

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2 gün önce Ankarada konya yolunda mogaza girdim.sürekli ordan alıyorudum eskiden milangazdı.neyse 2 numaralı pompaya yanaştım.pompacıya doldur dedim ne kadar alacağınada bakıyodum.30 ytl ye geldi pompa durdu.pompayı arabadan çekti.nooldu dedim? abi 30 demedinizmi dedi yok doldur demiştim dedim.tekrar pompa kenarında plaka falan yazdıkları yere geçti.neyse yeniden sıfırlandı sayaç abi hiç basmamış dedi.nası basmadı diye sordum sayaç sıfırdan 30 ytl ye yükseldi.gaz nereye gitti dedim.cevap veremedi saçmaladı.bunlar tekrardan doldururken baktımki gereğinden fazla alacak çünkü şamandıra titremeye başladı belli bir süre sonraki ben şamandıra attırınca üzerine hiç bastırmam gaz ama bu kez attırtmadı.50 ytl yi geçiyoduki durdurdum.önce oralı olmayacaktım ama sonra kıllandım yetkiliye gittim.durumu anlattım böyle bi olayın olmasının mümkün olmadığını benim gözümün yanılmış olacağını söyledi.eğer sayaç hareket etmişse mutlaka basmıştır dedi.ancak benim depom 40 lt hacimliki hiçbizaman 31 lt den fazla almadı.tam boşken 31-32 civarında alıyodu.hesapladık 45 lt yapıyodu toplamda.ama ben basmdıklarına eminim.ben çok ısrarcı olunda pompacıya bi önceki müşteri nekadar gaz aldı dedi pompacıda 30 abi dedi.hemen sallama taktiği.gözlerimle gördüm.depomuz biraz dolu olsa demekki ve böyle doldur yerine belli bi miktar alsak yola çıkınca anlayamayacağımızdan direk ödeyip gidecez bizide keklemiş olacaklar.hep dikkatimi çekiyo aynı yerden alsakda bazen az bazen çok yakıyo araçlar.kesin bi dümenler dönüyor.adama kasa hesabınızı kontrol edin siz akşama anlarsınız dedim tabi bir miktar daha tartıştık detaya girmeyeceğim.takip etmeye devam edeceğim.

Ankara daki opelci kardeşlerim LPG lerinizi nerden alıyosunuz tavsiyeniz varmı???

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi bende bundan kıllanıyordum!.. ben süreli istanbul yolunda carrefour'un karşısındaki po dan alıyorum!.. bu nasıl iştir ya??

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
insanlarda Allah korkusu kalmamışki ne bekliyoruz bu zihniyetle devam bakalım nasıl ilerleyecek bu ülke?

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İbocum denetim falan yokki bide herkes kabadayı mafya olmuş hakkını aradınmı show yapmaya kalkıyo.sistem bozuk olmasa anasını ağlatırsın bunlarında.balık baştan kokuyo.kendi hakkımızı bi şekilde arayacağız.benzindede aynı halt var farklı değilki.turan güneşdeki shell den almasın kimse onlarda çakıyo millete.bi yerden alıyosun 700 km gidiyo araç bi yerden alıyosun 500 km zor yapıyo nası iş anlayamadım.

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç sorma bizdede aynısı oldu bizim araç en fazla 38 küsür alıyor tam boşken...biz almak için opete girdik aygaza ki aygaz heryerde yapmaz depo dolu tam bitmeden alalım dedik doldurdu sayaç 40 litre gösterdi fitil oldum orada adamda neden böyle yaptı falan filan şaşırmış gibi...nese ya haksız kazançları varsa allah yedirmesin...

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olan garibana oluyo.zaten adam lpg takmış.yarı fiyatına kullanmak için ne uğraşırsınız bu milletle inin artık sırtımızdan 2 ayaklı keneler.dediğin gibi ne hukuk var ne asayiş.adamı yakalıyosun üstüne çıkıyolar.çekip vursan anarşit olursun.onuda kahraman ilan ederler.alakasız belki ama bombacı kaç eylem yapmış güngörendeki.bide izlemiş.2. bombayı patlatmadan önce kalabalık olmasını beklemiş.bide diyoki kime ölmeyecek dediler pişmanım pişmanlık yasasından faydalanmak istiyorum demiş.3 ay yatar bırakırlar ondan sonra sistemimize bak.

seassoldier1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç sorma bizdede aynısı oldu bizim araç en fazla 38 küsür alıyor tam boşken...biz almak için opete girdik aygaza ki aygaz heryerde yapmaz depo dolu tam bitmeden alalım dedik doldurdu sayaç 40 litre gösterdi fitil oldum orada adamda neden böyle yaptı falan filan şaşırmış gibi...nese ya haksız kazançları varsa allah yedirmesin...

bu tespitleri paylaşın hangisi olduğunu bilelimde gitmeyelim.bende opetten alıyorum eurogaz senin dediğin hangisi nerde?

astraGame

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tespitleri paylaşın hangisi olduğunu bilelimde gitmeyelim.bende opetten alıyorum eurogaz senin dediğin hangisi nerde?

benim dediğim yanlış hatırlamıyorsam yalovayı geçince ilk aygazdı...ama olay o değil genelde yabancı plakaya yapıyorlar ben bunu anladım mersinde yaptılar datçada yaptılar bi amkara izmir istanbulda yapmadılar...zaten ankarada yapmazlar plaka 06 die...aslında bizim için bu ufak tefek hileler etkilemedi...neden derseniz geçen sene 98 model tempra benzinli ile 2500km yol yaptık 800ytl benzine gitti bu sene 4000km yol yaptık 600ytl lpg ye gitti performansta kayıp olmadı araba 5 kişi ful iken bagaj full iken 180 e rahatlıkla çıktı...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay bende oldu kazım karabekir bp den aldıgımda

pompayı taktılar çıkardıalr tamam doldu dediler sonra sayac bozukdiyip ordan biyerden gösterge buldular işte bu demin 33000 di şimdi 32960 olmus sizingaz 40 litre falanbioyunlar döndü aracı çalıştırıp baktımki bombos depo

daha sonra başka pompaya yanaşıp depoyu doldurdum bidahada gelen ne olsun dedim çok ilkel ve acayipbi teknoloji kullanıyorlar sayaclar manuel :(

gazı eskisehir yolu aygazdan alıyorum arasıra yanındaki shellden de alırım

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Ben her defasında "doldur" diyorum ve sayacın başında bekliyorum, sayaç sıfırlanıyor mu ve ne kadar alıyor bakıyorum. Bazı yerlerde de sayacı sıfırlamıyorlarmış diye duymuştum.
Bu arada yenimahalle belediye yanındaki shell istasyonu LPG olayını abarttı 1,92 den aldım geçen gün, "bu ne biçim fiyat" dedim, "abi bizde kaçak yok millet kaçırıyo ucuza satıyo" dedi. yine de tekrar oradan almadım. 1,92 yok artık:eek: