Ankara da çıkmacı bulmak !

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede bi karışıklık olmalı! nasıl yetkili servise biz veriyoruz der? :D

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama şuda var, yeni aklıma geldi bak. Far temizlettim ya, yetkili servislerde oraya gidiyormuş. Hatta ben ordayken Borusan Oto'dan biri geldi. Elinde Range Rover stop lambasıyla..Hatta dediklerine göre hurdacılar eski farları temizletip yeni çıkma diye satıyorlarmış. Özetle herşey mümkün gibi. Özel servis-Hurdacı-Yetkili servis-yan sanayi servisler... Hepsi birbiriyle ilişki içinde, kaçınılmaz...Yetkili servis deyince insan böyle bambaşka bir ortam düşünüyor ama onların teknik servis kısmına girince normal insanlardan ve normal bir mekandan ibaret olduğunu görüyoruz :)

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında inandım dediğimde ünlem işaretini koymayı unutmuşum ;) tabiki inanmadım..
Yetkili servis kullandığı malzemenin orjinal olmasına dikkat ediyor hatta orjinal olmayanları faturada belirtiyor.
Belki bir tanıdıkla gittiğinde fiyatları değişiyor olabilir ama güven oto bana hiç güven vermedi..

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hurdacının nesine güveneceksin yaw, adı üstünde hurdacı. Bakacaksın hatta götürüp servise göstereceksin (ben öyle yapıyorum) ondan sonra işine geliyorsa alacaksın. Herşeyi hurdacıdan alacağız diye bir kaidede yok :D Mesela şu bahsettiğim otomatik far seviye sensörüne güvende 75 YTL dedi, belki biraz daha iner pazarlıkla. Yetkili servise sordum 106 YTL indirimle. Bu durumdada gidip hurdacıdan alınmaz herhalde 2 yıl garantili parça dururken. Ama aracı ilk aldığımda sağ tabla ve rot kolu için servis (300 küsür YTL imiş normal fiyatı) 275 YTL fiyat vermişti ben 50 YTL ye gıcır gıcır bitane buldum. Götürdüm gösterdim iyi bulmuşsun dediler. Taktırdım kullanıyorum..Veya arka 12V girişinin kapağını gittim kazalı bi Signum'un içinden cam kırıklarının arasından buldum. Para bile vermedim nerdeyse..Genelleme yapmak zor bu açıdan. Kısmet işi belkide :)

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunu da eklemek istedim, kısmetin yanında, aradığın parçayı temiz ve ucuza bulunca o kadar mutlu oluyosunki o mutluluk hiçbirşeye değişilmez :) Arada bir zevkine bile gidip dolaşmak lazım aslında. Belki önemsiz denecek sorunları olan parçalarınızı bile yenileyebilirsiniz. Signum demiştim ya, çocuk abi bak ne lazımsa al diyordu. İnsan bi garip oluyor. Vites topuzu mu istersin düğme-buton aklına ne gelirse (lazım olsa ganimet bulmuş gibi olur insan) Birde araç sıfır gibi, üzülüyorsunuz biraz tabi kazalı araç görünce ama parçalara bakarken unutuluyor kazası falan...Konuyu dağıttım biraz ama paylaşmak istedim :)

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şunu da eklemek istedim, kısmetin yanında, aradığın parçayı temiz ve ucuza bulunca o kadar mutlu oluyosunki o mutluluk hiçbirşeye değişilmez :) Arada bir zevkine bile gidip dolaşmak lazım aslında. Belki önemsiz denecek sorunları olan parçalarınızı bile yenileyebilirsiniz. Signum demiştim ya, çocuk abi bak ne lazımsa al diyordu. İnsan bi garip oluyor. Vites topuzu mu istersin düğme-buton aklına ne gelirse (lazım olsa ganimet bulmuş gibi olur insan) Birde araç sıfır gibi, üzülüyorsunuz biraz tabi kazalı araç görünce ama parçalara bakarken unutuluyor kazası falan...Konuyu dağıttım biraz ama paylaşmak istedim :)

bak işte bu çok doğru serkan .. bazı parçalar zamanla eskiyor vay efendim rengi soluyor etc. işte bu parçaları yeni gibi parçalarla değişmek insana aracında "rahat nefes" aldırıyor.. bi huzur işi işte..

olayın kaza yapmış araçlardan çıkması işine ise ezelden beri(1. ve 2. hayatımda) gayet pragmatik bakmışımdır. sonuçta o kişiye kimse hadi kaza yap bizde arabanı soyup soğana çevirelim diye bir zorlama yapmamış.. olay bitmiştir.

işine yarayan parçayı çıkmacıya geldikten sonra kimse almamazlık etmemeli bence.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olayın kaza yapmış araçlardan çıkması işine ise ezelden beri(1. ve 2. hayatımda) gayet pragmatik bakmışımdır. sonuçta o kişiye kimse hadi kaza yap bizde arabanı soyup soğana çevirelim diye bir zorlama yapmamış.. olay bitmiştir.

:kop: :kop: :kop: +999999

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama hakkaten soyup soğana çevirmek oluyor. Hatta yağmalamak :D Demekki insan istediği kadar medenileşsin içindeki hayvani bastırılmış duygular korunuyor. Hurdalıkta çıkıyor ortaya :D

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hehe nerden nereye geldi konu :) Hurdalıklar kurt adam kaynıyor uzak durun :D:D