Ankara Batıkent'te Arabam Dondu

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oralarda çok soğuk olur ya geçen hafta orada idim Keçiören kar vardı ama ora resmen sibirya gibiydi.

Yükseklik farkı. Yenimahalle-Batıkent rakımı 850 metre civarı. Şentepe 1150 metre. Nadir abi şu anda kombi 55 derecede çalışıyor. Gerisini sen düşün artık.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende afyon'da ikamet ediyorum...
-32 dereceyi görmüştük 3 sene önce... antifirizimi -50 ye kadar dayanıklı çıkmıştı ölçümde ama mazot malesef dondu... araç çalışmadı, servis geldi, aküyü yedik deneye deneye, sıcak su ile borulara döke döke mazotu eritip çalıştırdılar, sonrasında servise gittik filtreyi değiştirdik... ustamın tavsiyesi üzerine depoyu fulleyip 1 litre de benzin eklettim, donma derecesini daha da düşürür demişti, hakkaten de işe yaradı bir daha donmadı... her hangi bir sıkıntı da yaşamadım...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte bu mazot donmasından dolayı dizel araçları bir sevemedim gitti benzin ucuz olacak şaşmayacaksın

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isparta' da 2 gün önce -20 yi gördü şu aralar gündüz sıcaklığıda hep -lerde. Finallere çalıştığımdan dolayı pek uyuyamıyorum gece 3-4 gibi yarım saat çalıştırıp motor suyu sıcaklığının 80 derecelere çıkmasını bekliyorum tabi yarım saatten fazla sürüyor hem soğuğu yiyip yüzümü gözümü açıp derse kaldığım yerden devam ediyorum, hemde sıcaklığın minimum olduğu saatlerde motor sıcak oluyor ve sabah hemen marşı alıyor. İmkanınız varsa gece kalkıp çalıştırın derim iyi oluyor :D

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ndipi, ya su an aynı motor gucunde benzin-dizel karşılaştırmasında
yakıt sarfiyatı aynı mı.

Mesela arkadaşda clio 1.2 benzin var aynı depoyla 450 km yaparken
corsa diesel ile sehir icinde 600 km cok rahat yapıyor lamba yakmadan

Diyeceksin 150 km cok mu, yani ayda 40 tl avantaj senede 500 tl
10 senede 5000 tl ve bakım felan diye dusunursen dizel daima daha pahalı
alırken pahalı o zaman ne pohuma dizel alıyoruz, 5-6 bin tl benzinden
kazancaz diye bir kere 10.000 tl daha fazla ödüyoruz hadi 5000 tl
10 senenin 5 senesi servise gitsek o zaten benzine göre katliam
gecen karşılaştırdık resmen 5 senede 5000 tl farketti (hersey dahil)
sonucta kar 5000 tl zarar 10.000 tl bu durumda net zarar 10 senede MİNİMUM 5000tl

eeeeeeeeeee neden dizel alıyoruz birde sogukda yakıt donuyor ??????

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kadar hesap kitap işini pek yapmam ama dizel araç alacak isem kesin kez sürekli şehir dışına çıkmam gerek ya değilse standart bir kullanıcı olarak yılda 10 000 km yapan adam için dizel araç almak demek sadece bir yere gittiğimizde bak benim aracım bu kadar yaktı diye reklamdan ileri gitmez diye düşünüyorum.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizel araçların en büyük faydalarından biri bana göre karma kullanımda yada yakıt ekonomisine dikkat etmeden kullanımda abartı değerlerde yakmaması.mesela renault kangoo için konuşayım babama aldık 2 yıl olmak üzere otobanda 170 le giderken veya hızlanırken yol bilgisayarı anlık maksimum 13.5 litre/100 km gösteriyor... benzinli bir arabada bu değer 20 nin altına düşmüyor... yani her halükarda dizel yakıt ekonomisinde daha başarılıdır... donma olayı evet bir sorun ama gerekli katkılarla çözülebilir...