ani fren dörtlu yakma

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ani fren dörtlu yakma

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
zor bence çünkü teker boşa çıkınca devreye giren bi sistem onu ayarlamak biraz zor olsa gerek

Bir forum sitesinden bunun tartışmasını baya yapmışlardı.Pek takip edemedim.Sonradan yapan da var mı bilmiyorum.Aslında altyapıyı öğrensek belki yapılır.

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de yok diye biliyorum... Zaten duramayacağı için zahmet edip koymamış olabilirler 005hihih

(şair burada hiç memnun olmadığı lastiklerine gönderme yapıyor  general__p )

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızı alete bağlattiginiz da kontrol ettirin acil durum fren asistanı olan araçlarda bu özellik oluyor , astra j de varmi bilmiyorum, ayrica astra h da var ama dörtlü yakmıyor , stop lambasi hızlı sekilde yakıp söndürüyor bunuda sadece 3. Fren lambasında yapıyor. Led ya  greatt

Astra h da dörtlü yakma yok yani , ha bir çakma soz konusu ama 4 lu ler değil :)

Ate nin beyin kodu okunup o versiyon ESP beyninin bu özelliği varmi bakılabilir, yada EBA varsa kesin lamba çakması da vardır :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizde bir de yeni Doblo var, onda dörtlü flaşörler yanıp sönüyor acil frende bunu net biliyorum bizzat  denedim..

(Bir de galiba acil frende 4'lü flaşörler normalden daha hızlı yanıp sönüyor gibi gelmişti  bana  denerken Doblo'da ama net olarak anımsayamıyorum.)

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Bizde bir de yeni Doblo var, onda dörtlü flaşörler yanıp sönüyor acil frende bunu net biliyorum bizzat  denedim..

(Bir de galiba acil frende 4'lü flaşörler normalden daha hızlı yanıp sönüyor gibi gelmişti  bana  denerken Doblo'da ama net olarak anımsayamıyorum.)

Diğer markaları bilmiyorum ama astra h da 3. Fren lambası ևakar ...

Buyrun astra g icin bulabildim ama yinede olsun ...

http://youtu.be/r9ifwHIhimk

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bunu ben arabaya yapmayı deneyecem.insigniada nasıl çalıştıgını öğrenim kendi arabama da yaparim

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Diğer markaları bilmiyorum ama astra h da 3. Fren lambası Çakar ...

Buyrun astra g icin bulabildim ama yinede olsun ...

http://youtu.be/r9ifwHIhimk

Biliyorum.

Sizin mesajınıza istinaden yazmadım. Bu yüzden alıntı yapmadım...

''Doblo'da bile aktif olarak var, J'de de olmalıydı'' bazında söyledim.

sukru52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bunu ben arabaya yapmayı deneyecem.insigniada nasıl çalıştıgını öğrenim kendi arabama da yaparim

Size yon göstermesi anlamında , her fren kontrol ünitesi ki bunlar ya ABS ECU su olur yada araçta varsa ESP ECU su olurlar , bu kontrol ünitelerinin birer stop lamp switch kontrol çıkışı olur , genelde tek bir kablodur ve bu kablo sigorta kutusuna girer, buradan çıkıp coklanarak sag sol ve 3. Fren lambasına gider . Her birine ayrı kablo gitmesinin sebebi ampul kestiğinde hangisi arızali görmeniz içindir . Neyse olay bu değil , aracınızda EBA denen acil fren destek asistanı varsa bu sistem devreye girdiğinde iste bu çakma olayı oluyor .

Eğer aracı mdi A bağlayıp özellik kontrolü yapabiliyorsanız bir baktirin derim , olmaması ilginç olur .

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sukru52 link' Alıntı:
Size yon göstermesi anlamında , her fren kontrol ünitesi ki bunlar ya ABS ECU su olur yada araçta varsa ESP ECU su olurlar , bu kontrol ünitelerinin birer stop lamp switch kontrol çıkışı olur , genelde tek bir kablodur ve bu kablo sigorta kutusuna girer, buradan çıkıp coklanarak sag sol ve 3. Fren lambasına gider . Her birine ayrı kablo gitmesinin sebebi ampul kestiğinde hangisi arızali görmeniz içindir . Neyse olay bu değil , aracınızda EBA denen acil fren destek asistanı varsa bu sistem devreye girdiğinde iste bu çakma olayı oluyor .

Eğer aracı mdi A bağlayıp özellik kontrolü yapabiliyorsanız bir baktirin derim , olmaması ilginç olur .
ABS devreye girdiğinde yanması gerektigini düşünmüştüm ben de.ABS ye bir baglantı kurarsam 4lüleri yakabilirim sanırım.arka stopları da yakıp söndürebiliriz sanırım bu yolla

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
ABS devreye girdiğinde yanması gerektigini düşünmüştüm ben de.ABS ye bir baglantı kurarsam 4lüleri yakabilirim sanırım.arka stopları da yakıp söndürebiliriz sanırım bu yolla

greatt çok mantıklı