Angel Farımın merceği çakıyor, sönüyor...

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
Farımın merceği çakıyor, sönüyor...

SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR
----------------------

Herkese kazasız belasız günler dilerim arkadaşlar. Bu angelları taktığımdan beri farlara bakıp da "Alete bak..." diyenlerden midir nedir arabamda nazar üstüne nazar. Önce arabama sürttüler şimdi de çakıp sönüyor bir tanesi.

Angel olarak Sarı ledli FK Angel kullanıyorum ve sorunsuz. + Xenon kit.
Ancak bu aralar Xenonları yakar yakmaz sağ merceğim hemen kendiliğinden sönmeye, bazen göz kırpmaya(çok hızlı kesip kesip açmaya) bazen de sorunsuz çalışmaya başladı.

1- Şehrimde doğalgaz çalışması var. Çukurlar bu aralar şehirde hayli fazla. Kablolarda gevşeme olmuş olabilir mi.

2- Xenon merceğinden kaynaklanan bir sorun olabilir mi ? Opel servislerinde bunun kontrolü söz konusu mu ?

3- Son olarak merceğimde geridönüşü olmayan bir kusur olursa bu merceği opel servisinde rahatça başka bir mercekle değiştirebilir miyiz?

Bu işlerle çok uğraşan deneyimli arkadaşlarımız genelde "Angellı farlarınızı alınca merceğini Valeo mercek ile değiştirin" tavsiyesi yaptığından "demek ki kolaylıkla değişiyor" gibi algılıyorum. Bunu bir şekilde başka marka ile ya da sorun nedeniyle değiştiren arkadaşımız oldu mu, kolay mı zor mu, far mı değişecek, gaz mı dolacak,...nedir anlamadım...

Bu tür sorunları yaşayanlar oldu mu ? Ya da ne üzerine yaşadılar. Yardımcı olursanız ben de ona göre ihtimaller üzerine sorunları aşmaya çalışacağım. Teşekkür eder kazasız günler dilerim..

* Ürünümün garantisi bitmedi ama garantiye gönderdiğim sürede angelsız kalma ihtimali beni çıldırtıyor :sorry:

Son düzenleme:

semtuning

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle kaplolari montrol edın gevsemıs olabılır yok eger sorun ordan degilse
hic ugrasmayin garanti hakkınızı kullanin

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
...

ara sıra angeller sonuyorsa park kablosunda temassızlık var temas etmıyor bence ;)

vallahi ben de anlamadım ama sorun ledlerimde olsa sanırım kablolarını tak-çıkar ile çözülürdü. Farları Bi yakıyorum mercek yanıyor, bi yakıyorum mercek sönüyor...

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
angel halkadamı sorun var mercektemi onu tam anlayamadık??

sorun park lamblarındamı kısalardamı

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
En başta ve başlıkta da yazdığım gibi MERCEK sorunu yaşıyorum. Mercekler zaten kısalar yanarken yanar biliyorsunuz. Ledlerimde hiçbir sorun yok.

Bazı arkadaşlar angelların su aldığı,buğulandığı taktirde ledlerinin söndüğünü yazıyordu. Ben de merceklerimde böyle farklı bir sorun yaşıyorum.

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERCEK sorunu yasamıyorsunuz siz

mercek yuvarlatılmıs camdır içinde gaz falan bulunmaz.

mercegin içinde halojenmi var xenonmu. ne varssa ampulunuz sorunlu

tahminim xenon ampul kullanıyorsunuz göz kırpamıy o yapar.

ustalar pırpırlama der genelde astra h larda karıslasılan bir durum

ampullere paralel kondansatör balanmasıyla çözülebiliyor.

eger xenon kitininiz kaliteli bir marka ise zaten bu kondansatörler mevcuttur.

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
MERCEK sorunu yasamıyorsunuz siz

mercek yuvarlatılmıs camdır içinde gaz falan bulunmaz.

mercegin içinde halojenmi var xenonmu. ne varssa ampulunuz sorunlu

tahminim xenon ampul kullanıyorsunuz göz kırpamıy o yapar.

ustalar pırpırlama der genelde astra h larda karıslasılan bir durum

ampullere paralel kondansatör balanmasıyla çözülebiliyor.

eger xenon kitininiz kaliteli bir marka ise zaten bu kondansatörler mevcuttur.

galiba terim sorunu yaşadık. ben kendi deyimlerimi yazarsam herhalde olacak :) mercek derken yuvarlak yarım küreleri, led derken de sarı yanan gösterişli çemberleri kastediyorum. bilmiyorum doğru mu diyorum ama arkadaşlar valeo mercek resimlerinde benim dediğim küreleri paylaşınca ben de sanırım mercek bunlar dedim. Öyle değil mi yoksa ?

Belki biraz da bilgim az hocam :/

Xenon kit kullanıyorum. Autovision 6000 K H7.
Aldığımda far kısmında herhangi bir ampül görmedim. Sistem kullanıma hazır bir tek kablolar dışarıdaydı.

Sinyalde ampul var ki o da zaten standart.

Ama mercekte ampul olup olmadığını nasıl anlayacağım :/ Eğer ampul varsa tak-çıkar yapması kolay olmalı ve kendim bile çözebilmeliyim gibime geliyor ?

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
estafurullah hemserim bilgi azlıgı değil.

xenon kiti aldıgın yere ugraman yeterli sorunun xenon balastında(beyin) yada ampulunde. eger garantisi varsa ışık gdip gelioyr pırpırlıyor de anında değiştirirler garantisi bittiyse yada değişimden sonrada aynı sorunu yapıyorsa herhangi bir elektirikcide kondansatörleri taktırabilirsin.

bu arada xenonlar hiç arıza lambası yaktımı.

ve fk aldıgın için sakın pişman olma piyadaki sonar ve junyandan daha iyidir.

aydınlatma konusunda merak ettigin bişeyler olursa www.geceucusu.com da bu işte profesyonel olmus kişilerden ögrenebilirsin

roviss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ismailsu.com
...

estafurullah hemserim bilgi azlıgı değil.

xenon kiti aldıgın yere ugraman yeterli sorunun xenon balastında(beyin) yada ampulunde. eger garantisi varsa ışık gdip gelioyr pırpırlıyor de anında değiştirirler garantisi bittiyse yada değişimden sonrada aynı sorunu yapıyorsa herhangi bir elektirikcide kondansatörleri taktırabilirsin.

bu arada xenonlar hiç arıza lambası yaktımı.

ve fk aldıgın için sakın pişman olma piyadaki sonar ve junyandan daha iyidir.

aydınlatma konusunda merak ettigin bişeyler olursa www.geceucusu.com da bu işte profesyonel olmus kişilerden ögrenebilirsin

Vallahi arıza lambam hiç yanmadı. Zaten autovision yakmayan bir marka verilen bilgilere göre. Bunun için tercih etmiştim.

Xenon Kit'i Ankaradaki bir firmadan aldım İnternet siparişi ile. İsim vermek istemiyorum ancak birçok arkadaşımızın da aldığı güzel bir firma. Şikayet edeni de hiç duymadım.

Burada bu işlerle uğraşan olsa camı bile söktürür gerekirse merceği değiştirirdim. Hani sorun ondan solsa diyorum...Ama far içini bile boyayan yok.

*** Ama şunu anlayamadım hocam, Bizim gördüğümüz o yarım kürenin dışında ampül mü var şimdi ? Yoksa bunu bakarak mı anlarım.

Elazığdayım, firma Ankarada. Farı ya da balast'ı sök, ankaraya gönder, yapsınlar, 1 hafta...Ufak bir sorundur inşallah. Sanırım firmayla görüşmem gerekecek :(

GECEUÇUŞU'da baktığım kadarıyla ampül varmış. Ne cahiliz yahu...

Son düzenleme: