angel far?

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cümleten selamun aleyküm arkadaşlar bişiy sorcam bende angel far var opelden cıkma sadece ön camı çatlamış.aracımı expertize yaptırdığımda ordakiler verdi bana sadece camı çatlak ama çalışıyor verdiler öylesine degerine baktım 400 lerden başlıyor.soracağım şu ki bu angel farı tamir eden bi yer varmı ayrıca muaneden gecermi acaba normal farlarım xenon benim ama muaneye giderken orjinalini takıyorum.ben bu angeli taktırıp sarı ampulunu yani orjinalini taksam acaba muaneden gecermi sonrada xenonu takarım tabi :)

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
geçiyor

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cümleten selamun aleyküm arkadaşlar bişiy sorcam bende angel far var opelden cıkma sadece ön camı çatlamış.aracımı expertize yaptırdığımda ordakiler verdi bana sadece camı çatlak ama çalışıyor verdiler öylesine degerine baktım 400 lerden başlıyor.soracağım şu ki bu angel farı tamir eden bi yer varmı ayrıca muaneden gecermi acaba normal farlarım xenon benim ama muaneye giderken orjinalini takıyorum.ben bu angeli taktırıp sarı ampulunu yani orjinalini taksam acaba muaneden gecermi sonrada xenonu takarım tabi :)

Aracınızda fabrika çıkışlı xenon yoksa, siz neden daha sonra xenon takıyorsunuz?

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda fabrika çıkışlı xenon yoksa, siz neden daha sonra xenon takıyorsunuz?[/QUOT
modifiye için.üstelik xenon olan fabrika çıkışlı araçlar bildiğim kadarıyla 2010 dan beri çıkmaya başladı tutki bizim 97 model hadi onu geçtim adam 85 model renault stw leri takıyor xenonları diyeceğim hem modifiye hem zevk sen taktın mı

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızda fabrika çıkışlı xenon yoksa, siz neden daha sonra xenon takıyorsunuz?[/QUOT
modifiye için.üstelik xenon olan fabrika çıkışlı araçlar bildiğim kadarıyla 2010 dan beri çıkmaya başladı tutki bizim 97 model hadi onu geçtim adam 85 model renault stw leri takıyor xenonları diyeceğim hem modifiye hem zevk sen taktın mı

Muayeneden sorunsuz xenon farla geçmek için aracınızın aksında yük sensörleri olması ve farlarınızın mercekli ve otomatik ayarlı olması gerekiyor. Bunlar aracınızda var ise tabiki tadabilirsiniz fakat muayeneden önce söktüğünüze göre bu teknik yeterlilik aracınızda yok. Bunun ne gibi sorunları olur size söyleyeyim önünüzdeki yada karşıdan gelenin gözünü alırsınız ve rahatsız edersiniz. Almıyor demeyin, alıyor. Benim aracıma sizinki gibi xenon takmam 15 dakikamı almaz fakat teknik yeterliliği olmadığı için takmıyorum.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2000 model CDX lerde ve sportlar da fabrika çıkışı zenon mevcuttur...
1999 model bmw 5.20 ia da da fabrika çıkışlı zenon mevcuttur. Daha öncesi de mevcut olabilir bizdeki 99 model..
2006 model gts aracımda da zenon fabrika çıkışı mevcut..
Zenon fabrika çıkışlı araçların üretim tarihini yanlış biliyorsunuz...
Çakma zenonlar, mercekli halojen farlarda bir nebze daha iyi olsa da düz farlar da ışığı dağıttığı için %100 karşı tarafı rahatsız eder.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model CDX lerde ve sportlar da fabrika çıkışı zenon mevcuttur...
1999 model bmw 5.20 ia da da fabrika çıkışlı zenon mevcuttur. Daha öncesi de mevcut olabilir bizdeki 99 model..
2006 model gts aracımda da zenon fabrika çıkışı mevcut..
Zenon fabrika çıkışlı araçların üretim tarihini yanlış biliyorsunuz...
Çakma zenonlar, mercekli halojen farlarda bir nebze daha iyi olsa da düz farlar da ışığı dağıttığı için %100 karşı tarafı rahatsız eder.

Bu mesaj bana ait değil hocam, bir kısmı bana ait gerisi karıştı :D Siz de alıntı yaptığınız için karıştı ortalık :D

octinum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durun siz kardeşsiniz. :)

Çakma xenon takan arkadaşa: Gercek xenon far mercekli, aks sensörlü ve far yikamali olur. Mühendisler bizim cakma modifiye tayfasindan daha gerizekali değildir ve bunların herbirinin bir sebebi vardır. Hatta fabrika çıkışında bizim piyasada satilan 8000k filan xenon ampuller yerine 4300k takilmasinin da bir sebebi var.

Bu teknik mevzuları tutmayan araca xenon takmak daha iyi hale getiren bir modifikasyon değildir. Zaten bu yüzden biz yapmıyoruz. Yoksa biz de biliyoruz Çin'den 5 dolara çiftini getirtip takmayı. [emoji2]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Denizlili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yokken neler olmus burda :))konu konuyu acar hesabi olmus arkadaslar ben size angel far muaneden gecermi diye sordum xenon ampuller konu dışı zaten. Siz olayi nerelere cekmissiniz:)) neyse gene cevaplariniz icin eyvallah sagolun. Eksik olmayin bazi konularda bilgi edindim eyvallah